Chicago Bulls–Toronto Raptors 105–94
Kellemes ellenfél a Toronto. Valamilyen rejtélyes okból sorozatban 11. alkalommal verte meg a Raptorst a Chicago, Jimmy Butler és Doug McDermott sem talált erre jobb magyarázatot, mint hogy valahogy fekszik nekik DeRozanék stílusa – McDermott például az előző négy meccsükön 24 pontot átlagolt 62 százalékos mezőnymutatóval. Ezúttal sem volt kérdés, nem számított Wade, Mirotic és Zipser hiánya, a visszatérő Butler 2/10-es mezőnymutatója mellett kiharcolt 19 büntetőt, kiosztott 12 gólpasszt és ellopott négy labdát, McDermott megint büntetett és egy pillanatig sem volt kérdés, hogy melyik a jobb csapat. Félidőben 19 pont volt a különbség és végül könnyed győzelmet arattak a hazaiak, Fred Hoibergnek pedig leginkább az energia tetszett, amivel játékosai pályára léptek – ez főleg védekezésben nyilvánult meg.
Ibakára várva. Az utóbbi 15 meccsből a 11. vereségét könyvelhette el a Raptors, amely ezzel már csak ötödik Keleten – Kyle Lowry szerint jelen pillanatban egy 50 százalék alatti csapat szintjét hozzák, nagyon elvesztették a fonalat. A gárda tegnap cserélt és megszerezte Serge Ibakát, akivel jelentősen erősödhetnek, de az erőcsatár egyelőre még nem léphetett pályára – pedig éppen egy jó magasember hiányzott, mert sem Valanciunas, sem a kezdőbe bekerülő Poeltl, sem a padról beszálló Nogueira nem volt megoldás. Ennél is nagyobb gondot jelentett azonban DeRozan gyenge estéje, aki nagyon szenvedett Butler ellen, így pedig tulajdonképpen esélytelenül maradt alul a gárda – az All-Star előtti utolsó meccsükön a Charlotte ellen javíthatnak Lowryék.
A Bulls legjobb dobói: McDermott 20/3, Butler 19, Gibson 14
A Raptors legjobb dobói: Lowry 22/12, DeRozan 18, Powell 13
Minnesota Timberwolves–Cleveland Cavaliers 108–116
Nincs gond, amíg Jamest látjátok. JR Smith már hosszú hetek óta sérült és most Kevin Love is kidőlt másfél hónapra, két alapember és a csapat két fő triplavetője hagy ki jelentős időt a bajnoknál – ezen az estén azonban ez nem számított, így is működött a gépezet. Ennek legfőbb oka LeBron James volt, aki a hat eladott labda ellenére rendkívül koncentráltan, pontosan játszott és végig kontrollálta a játékot, hatalmas úr volt a pályán – 25 pontját 10/14-es mezőnymutatóval szerezte, nyolc lepattanója mellett pedig kiosztott 14 gólpasszt is. Vezérletével nagyon pörgött a vendégcsapat, a Love helyén kezdő Frye 21 ponttal és 10 pattanóval jelentkezett, Tristan Thompson is dupla duplázott, a padról pedig remekül szállt be a két szezon közben megszerzett játékos, Derrick Williams és Kyle Korver. Az is belefért, hogy Kyrie Irving erőlködjön (25 pont, 10/27 mezőnyből), így is 50 százalék felett hajítottak mezőnyből és az utolsó negyedben összeállt a védekezésük is, ekkor összesen 15 pontot engedélyeztek a Minnesotának, amivel megnyerték a meccset – ebben az időszakban Williams, Jefferson és Korver is hozzátette a magáét elöl, majd a hajrában James érkezett egy clutch triplával.
Wiggins átka nem tört meg. Hiába parádézott a Cleveland korábbi 1/1-ese, aki a Lovagoknál aztán pályára sem léphetett LeBron James miatt, ezúttal sem tudta legyőzni egykori "majdnem csapatát". Wiggins 41 pontos estét produkált, 29 dobásából 16-ot elsüllyesztett és mindent megcsinált támadásban, de ez most is kevésnek bizonyult, így 0–6-ra áll profi pályafutása során a Cavsszel szemben – most felnőtt mellé Karl-Anthony Towns (26 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) is, de védekezésben komoly gondjaik voltak, a hajrában pedig elöl is több hibát vétettek. Az utolsó percekben két üres hármast is mellédobtak, kulcspillanatban eladták a labdát, ezeket pedig megbüntette a címvédő – most kiemelten fontos meccs jön számukra, hiszen a nyugati nyolcadik Denverhez utaznak.
A Timberwolves legjobb dobói: Wiggins 41/12, Towns 26/3, Dieng 12/3
A Cavaliers legjobb dobói: James 25/6, Irving 25/6, Frye 21/12
Los Angeles Lakers–Sacramento Kings 96–97
Cousinst nem lehetett legyőzni. Különösebben nem játszott jól a Sacramento, főleg a meccs végére fogyott el az erő és az ötlet a vendégcsapatból, de DeMarcus Cousinst ezen az estén nem lehetett megverni – a center szenzációs teljesítménnyel vezette győzelemre övéit. Hiába hajrázott jól a Lakers, hiába egyenlített többször is az utolsó percekben, a center szerezte a Kings utolsó tíz pontját, hozta a kulcsfontosságú támadópattanókat és mindenre válaszolni tudott – igaz, végül némi szerencse is kellett, hogy ne kerüljön a meccsbe a két elrontott büntetője. Cousins végül 40 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal zárt, tehát durván hatvan pontban volt benne közvetlenül a 97-ből – mellette fontos játékai voltak Collisonnak, Barnesnak vagy éppen McLemore-nak, de a vezér extrája nélkül mindez valószínűleg kevés lett volna.
Lou Williams hozott némi lendületet. Ezúttal meglepő módon a védekezéssel voltak partiban a hazaiak, támadásban viszont annyira harmatos produkciót nyújtottak, hogy így is végig a Kings vezetett. A negyedik negyedben aztán fellépett Lou Williams, aki végül 29 pontig jutott (rajta kívül csak Randle és Young érte el a tízet...) és az utolsó percekben több clutch hármast is elsüllyesztett, de a végső támadásból nem tudott betalálni, így alulmaradt Luke Walton együttese. Ez a Lakers most teljesen más volt, mint a megszokott, nem járt igazán jól a labda, csak Williams volt igazán veszélyes, de mégis 40 százalék felett tripláztak, ugyanakkor jól védekeztek és megnyerték a lepattanózást – győzelmet végül ez sem ért, most a Phoenix ellen javíthatnak.
A Lakers legjobb dobói: Williams 29/12, Randle 11/3, Young 10/9
A Kings legjobb dobói: Cousins 40/6, Collison 13/3, McLemore 13/9