Női kosárlabda: a mieink három ponttal kikaptak a görögöktől

F. Z.F. Z.
2021.05.27. 22:41
A dudaszó pillanatában Kányási Veronika kiszorított helyzetből mellé dobta a hárompontost (Fotó: Török Attila, archív)
A magyar női kosárlabda-válogatott fordulatos felkészülési mérkőzésen három ponttal kikapott Athénban a házigazdától.

Lejátszotta háromból első gyakorló mérkőzését a görögök ellen a magyar válogatott Athénban, ahol a nézők nélkül megrendezett első hivatalos, nagyon hullámzó összecsapáson végül hárompontos vereséget szenvedett. A tartalékos és roppant fiatal átlagéletkorú együttes a kevés pontot hozó első negyed végét megnyomta, s magabiztosan vezetett. A PEAC centerével, Kiss Virággal nem bírtak a görögök, akik velünk ellentétben ott lesznek a június 17-én kezdődő Európa-bajnokságon. A szerbekkel, montenegróiakkal és olaszokkal a B-csoportban Valenciában szereplő együttes futott egy 13–2-es etapot a második negyedben, egyenlített, ám mi is ritmust váltottunk, és megint jól hajráztunk.

A hasonlóan fordulatos második félidő hajrájában Pinelopi Pavlopolu hat másodperccel a vége előtt dobott duplája után 73–70-ra módosult az állás, ezután időt kért Székely Norbert szövetségi kapitány, de a dudaszó pillanatában Kányási Veronika kiszorított helyzetből mellédobta a hárompontost, így nyert a házigazda.

Pénteken újra összecsap a két együttes, nem hivatalos meccsen, majd újabb hivatalos találkozóval zárul az athéni kirándulás.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
GÖRÖGORSZÁG–MAGYARORSZÁG
73–70 (14–21, 16–18, 24–16, 19–15)
Athén, zárt kapuk mögött. V: Zakesztidisz, Argirudisz, Dolgirasz (görögök)
GÖRÖGORSZÁG: Pavlopolu 9/3, Louka 5, HRISZTINAKI 17, SZPANOU 14, SZOTIRIU 11/6. Csere: Hacileonti 5, Panuszi, Bosgana 2, Fouraki, Anasztaszopolu 3, Grigoropolu 1, Cineke 6. Szövetségi kapitány: Vaszileosz Maszlarinosz
MAGYARORSZÁG: Aho 2, Gereben 5/3, WENINGER 11/9, Mérész B. 4, KISS V. 16. Csere: Kiss A. 5, KÁNYÁSI 11/3, Czukor 9/3, Bernáth, Varga A. 2, Wentzel 2, Tóth Fr. 3. Szövetségi kapitány: Székely Norbert
Az eredmény alakulása. 3. perc: 4–4. 5. p.: 12–10. 10. p.: 14–18. 12. p.: 14–25. 15. p.: 27–27. 19. p.: 28–39. 22. p.: 33–42. 24. p.: 39–42. 26. p.: 46–46. 29. p.: 49–55. 33. p.: 60–60. 35. p.: 62–66. 39. p.: 71–68
Székely Norbert: – Sok pozitív visszaigazolást kaptunk a csapatról, tagjai úgy gondolkodtak és harcoltak, ahogy kellett. Minimális taktikát megpróbáltunk megvalósítani, pozitív kicsengése lett a mérkőzésnek. Persze egy edző nem lehet elégedett, ha kikap, s mi ezzel a fiatal csapattal is mindig győzelemre törekszünk.