Női kosár NB I: harmadik meccsre mentett a Szekszárd, döntőben a DVTK

S. B.S. B.
2024.04.23. 19:45
Makovics KornelHarmadik meccsig húzódott a Győr és a Szekszárd párharca (Fotó: Facebook/Makovics Kornél)
A női kosárlabda NB I elődöntőjének második mérkőzésein a Szekszárd rendkívül szoros találkozón harcolta ki a harmadik meccs lehetőségét a Győr ellen, míg a DVTK magabiztos győzelmet aratott a Sopron otthonában, így ő már bejutott a bajnokság döntőjébe.

Mumusa lett a Győr a Szekszárdnak ebben az idényben: a tolnai együttes egyszer mindenkit le tudott győzni az alapszakaszban, kivéve a zöld-fehéreket, akik a két bajnokin és az elődöntő nyitányán is jobbnak bizonyultak náluk. A párharc első, győri meccsén a második negyedben már 13 ponttal is vezetett a KSC, végül mégis kikapott nyolc ponttal az alapszakasz másodikjától. Agresszív védekezéssel és nagy elánnal kezdett a vendéglátó, a férfias, harcos meccsen, amelyen, 21–14-re el is húzott a nyolcadik percben. Cziczás László ekkor időt kért, vissza is jött a Győr egy labdára a negyed végén. Az amerikai Kathryn Westbeld és a brit Kristine Anigwe vívott pontpárbajt, de a 15. percben Dubei Debóra triplájával vezetett először a Rába-parti együttes. Ekkor még nem tudta egyik fél sem lerázni a másikat, noha a lepattanóharcot nagy fölénnyel nyerte a félidőig a vendégegyüttes (25–14).

A szenzációsan játszó Dubei Debóra harmadik hármasa révén megint a Győr vezetett a 23. percben, ám ezután Jacinta Monroe percei következtek, az amerikai középjátékos ragyogó centermunkával sorra szerezte a duplákat. A 32. percben hét egységnyivel lépett el a Szekszárd, Cziczás megint időt kért, s dühében földhöz csapta a mágnestáblát. Úgy tűnt, fáradnak a vendégek, egyre többször maradtak le lábbal vagy kerültek földre a zöld mezesek. Aztán Boros Júlia triplájával tízre nőtt a hazai előny, de még négy perc hátra volt, ami elég volt a vendégeknek ahhoz, hogy kiegyenlítsenek. Ám Westbeld, a mezőny legjobbja kilenc másodperccel a vége előtt ragyogó triplával megnyerte a meccset csapatának.

Sopronban a címvédő az életben maradásért küzdött az alapszakaszgyőztes DVTK ellen, amely szombaton hazai pályán kiütötte ellenfelét. Kedden is magabiztosan győzött, főleg mert ismét remekül dobott távolról, az ausztrál Darcee Garbin például négy hárompontost jegyzett a 14 pontos siker során. A Diósgyőr így 2019 után játszhat ismét az aranyért, de hogy ki ellen, az csak csütörtök este derül ki.

KOSÁRLABDA
NŐI NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
TARR KSC SZEKSZÁRD–SERCO UNI GYŐR 76–73 (24–22, 16–18, 18–16, 18–17)
Szekszárd, 1000 néző. V: Montgomery-Tóth C., Györfy, Minár
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 4/3, Boros J. 3/3, MÁNYOKY 7/3, WESTBELD 25/3, MONROE 16. Csere: Krnjics 4, Theodoreán 7/3, MIKLÓS M. 10/9, Sztanacsev
Edző: Djokics Zseljko
GYŐR: Ruff-Nagy 5, CARLETON 21/9, DUBEI 18/9, Goree 2, ANIGWE 11. Csere: Dombai 12/3, Török Á. 4, Bach, Gyöngyösi
Edző: Cziczás László
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 7. p.: 21–14. 12. p.: 29–24. 15. p.: 29–29. 17. p: 33–35. 20. p.: 38–40. 23. p.: 43–45. 27. p.: 54–48. 30. p.: 58–56. 35. p.: 71–61. 39. p.: 73–73.
Kipontozódott: Mányoky (38.)
Djokics Zseljko: – Kis szerencsefaktor is kellett a győzelemhez, de tettünk is ezért, mert sokkal higgadtabban, türelmesebben játszottunk, mint az első mérkőzésen. Ismét csapatként voltunk a pályán, kétszer annyi gólpasszt jegyeztünk, mint a győriek. Így kell játszanunk ellenük, de az első félidőben engedett tizennégy támadólepattanó rengeteg.
Cziczás László: – Minden pontért meg kellett küzdenünk, így természetes, hogy a végére elfáradtunk. A játékosok szíve viszont a helyén volt, amivel tíz pontos hátrányból vissza tudtunk jönni. Erre az akaratra lehet építeni. Mindkét csapat megérdemelte volna a győzelmet, azt gondolom, amelyiknek nagyobb lesz a szíve, azt jut be a döntőbe.
Kathryn Westbeld: – Büszke vagyok a csapatra, amit letett az asztalra ezen a mérkőzésen. Az első félidőben extrán védekeztünk, azt látom, hogy megvan a kelló energia, bátorság és keménység ahhoz, hogy Győrben is nyerni tudjunk.
Bridget Carleton: – Huszonhárom eladott labdával nem lehet mérkőzést nyerni, főleg nem a szekszárdi csarnokban. Vért kellett izzadni minden labdáért, de amibe kapaszkodhatunk, hogy sikerült tíz pontról egyenlítenünk. A védekezésen viszont szigorítanunk kell a döntőbe jutásért.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1

SOPRON BASKET–DVTK HUN–THERM 60–74 (13–18, 19–20, 18–22, 10–14)
Sopron, 1200 néző. V: Kapitány, Nagy V., Söjtöry.
SOPRON: Fegyverneky 4, Papp 9/9, Böröndy 4, Varga A. 9/3, BROOKS 20. Csere: Mompremier 5, Sitku 7/3, Turner, Toman D. 2. Edző: Gáspár Dávid
DVTK: Aho N. 9/9, CHARLES 19, Lelik 9/3, Jovanovics 7/3, Grygalauskyte 5. Csere: GARBIN 18/12, Kányási 7/3, Aho T., Tenyér. Edző: Völgyi Péter
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–9. 8. p.: 12–14. 13. p.: 20–18. 15. p.: 25–26. 18. p.: 29–26. 22. p.: 34–43. 25. p.: 40–47. 28. p.: 45–56. 33. p.: 52–67. 38. p.: 56–72
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a DVTK javára.
Gáspár Dávid: – Gratulálok a DVTK-nak, okos és kemény kosárlabdát játszottak! Mindkét mérkőzésen megtalálták azokat a pontokat, hol kell támadni bennünket, megérdemelt a továbbjutásuk a döntőbe. Koncentrálunk a bronzmérkőzésre, ahol szintén számítunk szurkolóinkra!
Völgyi Péter: – Kemény összecsapás volt, a Sopron ment minden labdáért, de mi ezt fel tudtuk venni. Nagyon örülök annak, hogy a külső dobásainkkal az elején el tudtunk menni. Fontos volt, hogy kézben tartsuk a mérkőzés irányítását. Sportszerű összecsapás volt, gratulálok a Sopronnak, és köszönjük szurkolóinknak, hogy ma is belehajszoltak minket a győzelembe!