Női kosárlabda NB I: a Szekszárd legyőzte a Sopront, és megszerezte a bronzérmet

R. P.R. P.
2024.05.08. 20:04
A Szekszárd bedarálta a Sopront (Fotó: Koncz Márton)
A női kosárlabda NB I-ben a 3. helyről döntő párharc harmadik meccsén a Tarr KSC Szekszárd 91–75-re legyőzte a Sopron Basketet, így megszerezte a bronzérmet.

KOSÁRLABDA, NŐI NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
Tarr KSC Szekszárd–Sopron Basket 91–75 (29–23, 27–20, 22–13, 13–19)
Szekszárd, 1000 néző. V: Földházi, Montgomery-Tóth, Németh P.
SZEKSZÁRD: Horváth Bernadett 6, Theodoreán 3/3, MIKLÓS M. 12, Mányoky 4, MONROE 20. Csere: WESTBELD 15/9, Sztanacsev 5, KRNJICS 12, Boros J. 12/3, Holcz 2, Bernáth. Edző: Djokics Zseljko
SOPRON: Fegyverneky 13/6, PAPP K. 20/6, Böröndy 2, Varga A. 16/6, BROOKS 19. Csere: Sitku Zs. 2, Toman D., Turner 3, Jevtovics. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 4. perc: 8–6. 7. p.: 18–12. 13. p.: 37–28. 16. p.: 45–34. 19. p.: 54–41. 22. p.: 63–45. 25. p.: 70–47. 30. p.: 78–56. 36. p.: 86–59. 39. p.: 91–70
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a Szekszárd javára.
Djokics Zseljko: – Bajnoki döntőnek ért fel a párharc, nagyszerű csapat ellen sikerült megszereznünk a harmadik helyet. Az első emlékezetes mérkőzést a Sopronnal szemben vívtam szekszárdi edzőként, amit végül telt ház előtt nyertünk meg. Most pedig ellene búcsúzom a klubtól. Mint egy gyorsvonat, úgy száguldott el ez a nyolc és fél idény, köszönöm ezeket a csodálatos éveket a szurkolóknak, a klubnak, a stábtagoknak és nem utolsósorban a játékosaimnak.
Gáspár Dávid: – Abszolút megérdemelt a Szekszárd győzelme és így a bronzérme. Büszke vagyok a csapatom egész évadbeli teljesítményére. Voltak nagyon szép időszakok, de az akadályokat is jól vettük. Egyetlen szándék vezérelt, hogy fejlődjünk. Hálásak vagyunk, hogy részesei lehettünk egy olyan csodálatos sportkarriernek, mint amelyet Fegyverneky Zsófia ezen a mérkőzésen lezárt.