Harmadik meccsét is megnyerte a férfi kosár NB I-ben a Szolnok, de ezt sem könnyedén

CS. M.CS. M.
2024.10.03. 20:37
Lukács Norbert lett a meccs legjobbja (Fotó: Árvai Károly, archív)
A Szolnoki Olaj 83–71-re legyőzte idegenben az SZTE-Szedeákot a férfi kosárlabda NB I csütörtöki játéknapján.

A Szolnok két szoros győzelemmel, a Szedeák egy sima vereséggel kezdte az idényt, mégis, utóbbi kezdte sokkal jobban a meccset, az első negyedben kilenc ponttal is vezetett, végül 19–19-cel ért véget a játékrész. A második negyedet az Olaj kezdte jobban, de a dobóforma megfordult a hajrára, a hazaiak pedig fordítottak, s 41–37-es vezetéssel mehettek szünetre.

A második félidő első fele aztán teljes Olaj-dominanciát hozott, a szolnokiak 32–11-re nyerték meg a harmadik negyedet, ezzel gyakorlatilag eldöntve a meccset. A Szedeák az utolsó játékrészben persze még próbálkozott, meg is nyerte azt, de ez is csak ahhoz volt elég, hogy 83–71-re kikapjon.

A meccs embere egyébiránt Lukács Norbert lett, aki 20 pontot szerzett 6 lepattanó és két blokk mellett.

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
SZTE-Szedeák–NHSZ-Szolnoki Olajbányász 71–83 (19–19, 22–18, 11–32, 19–14)
SZEGED: LANGLEY 15/3, Cseh B. 10/3, HEATH 14/6, Zsíros 3/3, Herndon 15. Csere: Balogh Sz. 12, Cohill, Mayer, Anda 2. Edző: Simándi Árpád
SZOLNOK: Sz. Jovanovics 9/3, Pallai 2, LEWIS 23/12, Szubotics 7/3, Aimaq 7. Csere: LUKÁCS N. 20/9, Krnjajszki 6/6, Peringer, Rudner 9/3, Edző: Oliver Vidin
Szeged, 700 néző. V: Kapitány, Minár, Horváth Cs. Az eredmény alakulása. 3. perc: 9–4. 6. p.: 13–4. 8. p.: 17–11. 11. p.: 19–23. 15. p.: 27–27. 17. p.: 32–31. 22. p.: 44–40. 25. p.: 48–53. 28. p.: 50–58. 32. p.: 60–69. 35. p.: 65–76. 37. p.: 71–76
Simándi Árpád: – A harmadik negyedben buta hibáinkat kihasználva jelentős előnyre tett szert a vendégcsapat. Csapatunk tartását bizonyítja, hogy a záró negyedben sikerült felzárkóznunk, ám az utolsó három percben nyújtott teljesítményünk elfogadhatatlan.
Oliver Vidin: – Hét nap alatt ez volt a harmadik bajnokink, lelkes szurkolóinknak köszönhetően időnként otthon érezhettük magunkat a mindenkire veszélyes Szeged otthonában. A harmadik negyedben látottakkal maradéktalanul elégedett vagyok. Örülök harmadik győzelmünknek.