Charlotte Hornets–Brooklyn Nets 111–107
Nehezen hozott kötelező. Sorozatban hét vereség után nem hibázhatott a Charlotte a ligautolsó ellen és ha nem is könnyedén, de végül hozta az összecsapást Steve Clifford alakulata. Jól kezdtek a hazaiak, pár perc alatt megléptek tíz ponttal, a nagyszünetben már 17 volt közte, de a fordulás után változott a helyzet és a Nets került fölénybe – a negyedik negyedben négy egységre csökkent a különbség, ezt kellett megtartaniuk Williamséknek. Ezúttal sem játszottak jól, Walker 4/20, Batum 7/18, Kaminsky 4/17 dobást értékesített, nagyon kellettek a kiegészítők (Belinelli, Lamb, Kidd-Gilchrist, Williams) fontos kosarai, különösen a hajrában – Clifford szerint a gond a tripladobás, arra építették fel a keretet, de most is csak 7/26-ot szórtak be és összességében csak 20.-ak ezen a téren a ligában.
Csak a szokásos. Semmi meglepő nem történt ezen a meccsen a Brooklynnal, hiszen ha az ellenfél nem veri meg őket magától, majd megverik ők magukat – ezúttal is eladtak 18 labdát, amiből kaptak 18 pontot és jelentősen megkönnyítették a Charlotte dolgát. Az utóbbi négy találkozón átlagosan 19.5 alkalommal veszítették el a játékszert és bár a védekezésük sem jó, ezzel sokat rontanak a helyzetükön – Bogdanovic is erről beszélt a találkozó után, szerinte ezt kellene először rendbe tenni. Mindenesetre a horvát dobógép és Brook Lopez vezetésével a fordulás után megszórták a Charlotte-ot és visszajöttek a meccsbe, sőt, előbbi két triplájával 107–109-re zárkóztak az utolsó tíz másodpercben, de Belinelli 4/4 büntetőjének köszönhetően megőrizte előnyét a hazai csapat.
A Hornets legjobb dobói: Walker 17/3, Batum 17/6, Belinelli 17/3
A Nets legjobb dobói: Bogdanovic 22/9, Lopez 20/3, Harris 12/9
Houston Rockets–Orlando Magic 128–104
Nem rontotta el a Rockets. A mérkőzés első szakaszában lejátszotta ellenfelét a Houston, James Harden vezérletével szétszedték az Orlando védekezését – most Ariza és Gordon is jól dobott, ez pedig elég volt a húsz pont feletti előnyhöz. Később azonban eléggé belealudt a meccsbe a hazai csapat, a Magic visszajött tízen belülre, de mielőtt igazán izgalmas lett volna a találkozó, felébredt a Rockets: Hardenék az utolsó negyedben 14 pontot vertek a vendégekre és végül kiütéses győzelmet arattak. Ugyan az említett Harden nem dobott jól (6/21 mezőnyből, 25 pont, 13 gólpassz), de csapatszinten most hatékonyan működött a gépezet, 49 százalékkal tüzeltek mezőnyből, bevertek 16 triplát 42 százalékkal és 31 gólpasszukra csak tíz eladott labda jutott – ezzel sorozatban másodszor nyertek és talán sikerül stabilizálniuk magukat.
Védekezés nélkül nehéz. Ezúttal tehetetlenek voltak a vendégek a Rockets támadójátékával szemben, képtelenek voltak megállítani a rohanó hazaiakat – vagy amikor igen, akkor néhány „jól időzített” eladott labdával megtolták ellenfelük szekerét. Több futást is benyeltek, amiket nem tudtak megfogni, rossz döntéseket hoztak, nem értek oda a dobókra, így hiába szórt 28 pontot Serge Ibaka és 21-et Evan Fournier, nem volt reális esélyük – egyszer felcsillant a remény, de akkor is jött néhány eladott labda és a lehetőség elillant. A Magic szezonja egyébként hamarosan elúszhat, ha nem javulnak fel, hiszen öt meccsre vannak a playofftól Vucsevicsék, legközelebb a Philadelphia ellen játszanak alsóházi rangadót.
A Rockets legjobb dobói: Harden 25/9, Ariza 20/12, Gordon 18/12
A Magic legjobb dobói: Ibaka 28/6, Fournier 21/3, Vucsevics 14
Dallas Mavericks–Portland Trail Blazers 113–114
McCollum nyerte a Nowitzki elleni különmeccset. Rendkívül izgalmasan alakult a hajrá, miután a negyedik negyedben mindkét csapat bemutatott egy-egy 13–0-s futást – ezt követően maximum két pont volt köztük a különbség, minden dobásnak óriási súlya volt. Másfél perccel a vége előtt Aminu egyenlített, majd Plumlee a vezetést is megszerezte a Portlandnek, de jött Dirk Nowitzki egy triplával és fordított a Mavs – erre azonban CJ McCollum válaszolt sorozatban két kosárral, közte egy Harris-kettessel. Az utolsónak szánt támadás aztán megint Nowitzkié lett, aki szűk négy másodperccel a vége előtt elsüllyesztett egy újabb hármast – az öröm azonban még korainak bizonyult, a fennmaradó idő elég volt arra, hogy a dudaszó pillanata előtt még egy duplát szórjon be McCollum, így végül az övé és a Portlandé lett az utolsó szó.
Lepattanók és eladott labdák. Nagyon hasonló százalékkal dobtak a felek mezőnyből, kintről és a büntetővonalról is, két dologban volt lényeges különbség: egyrészt a lepattanózást elképesztő fölénnyel, 55–30-ra nyerte meg a Portland, másrészt viszont a vendégek nyolccal több labdát adtak el, mint a hazaiak. Ez többé-kevésbé ellensúlyozta a palánk alatti dallasi hátrányt, de a végén a 32 pontos McCollum a Blazers javára döntött – a texasiak ezzel két nap alatt két legnagyobb riválisuk ellen kaptak ki és lemaradtak a playoffharcban. Utóbbi könnyen kétcsapatossá válhat most már, hiszen a Nuggets a nyolcadik, egy meccsel van lemaradva a Portland, míg mindenki más már legalább három és féllel, ráadásul közülük egyedül a Mavs nyújtott olyat az utóbbi időben, amivel lehetne reális esély odaérni. Egy dolog viszont jelentősen hátráltathatja a Blazerst is: Evan Turner kézközépcsont-törést szenvedett, így egyik alapemberüket hetekre elveszítették Lillardék.
A Mavericks legjobb dobói: Barnes 26/3, Nowitzki 25/12, Matthews 23/12
A Trail Blazers legjobb dobói: McCollum 32/6, Lillard 29/15, Plumlee 12, Aminu 12