Szinte minden kislánynak van (a nagylányoknak pedig volt) emlékkönyve: ebbe gyűjtöttük féltett kincseinket, írtuk legnagyobb titkainkat – és ebbe írtak tanáraink, barátaink kedves kis verseket, hogy emlékezzünk, „ha mindez már csak emlék lesz”. Új rovatunknak az Emlékkönyv címet adtam, itt ugyanis a női labdarúgás fontos, olykor komoly, máskor megmosolyogtató emlékeit gyűjtöm majd. Mi mással is indíthatnék, mint egy igazi magyar kuriózummal?Szinte minden kislánynak van (a nagylányoknak pedig volt) emlékkönyve: ebbe gyűjtöttük féltett kincseinket, írtuk legnagyobb titkainkat – és ebbe írtak tanáraink, barátaink kedves kis verseket, hogy emlékezzünk, „ha mindez már csak emlék lesz”. Új rovatunknak az Emlékkönyv címet adtam, itt ugyanis a női labdarúgás fontos, olykor komoly, máskor megmosolyogtató emlékeit gyűjtöm majd. Mi mással is indíthatnék, mint egy igazi magyar kuriózummal?
Ha valaki esetleg felismerné magát, rokonát, stb. a képen, kérem, jelentkezzen kommentben, vagy a [email protected] email-címen!
Hanta zseniális találata indította el az Emlékkönyv rovat gondolatát: a fotón az első magyar női futballcsapat, a Femina látható, a hetvenes években. Az 1. FC Feminát (akkor még Femina SE néven) 1970. augusztus 19-én alapították. A legsikeresebb magyar női klubcsapat.
Európában azonban nem a mi Feminánk az első: a húszas évek francia nőifutball-szcénáját a párizsi Fémina uralta. Ez a kép 1923-ban készült a hölgyekről, akik a mez mellett egyforma frizurát is hordtak, a csapatszellemet erősítendő.
Ez pedig egy érdekes párhuzam, szintén Franciaországból: a Fémina Omni-Sport de Hem épp a mi Feminánkkal egyidőben, 1970-ben alakult, hatvan (!) hölgy alkotta, valamennyien tizenöt és húsz év közöttiek voltak ekkoriban. Ez a felvétel 1972-ből származik:
Ez pedig 1976-ból.
Femina nevű csapatok manapság is vannak szerte a világban - nekünk azonban mindig is a mienk lesz a legkedvesebb.