A hosszabbítás segített

Munkatársainktól MunkatársainktólMunkatársainktól Munkatársainktól
2002.11.05. 20:41
A korai kezdési időpont és a hirtelen jött nagy hideg ellenére a Fradi pápai vendégjátéka idei nézőcsúcsot hozott. Persze ez nem meglepő, mert a zöld-fehérek hallatlanul népszerűek a városban, ahol évtizedek óta jelentős taglétszámmal működik a helyi Fradi Klub, az Üllői úton is tisztelt Gelei Ferenc vezetésével.
Hiába figyeltek árgus szemekkel Tököli Attilára (jobbra), a Fradi-csatár két gólt szerzett
Az ő személye nagyban hozzájárult a nagyszerűen kiépített történelmi kapcsolatokhoz, ugyanis már a hatvanas, hetvenes években Albert Flóriánék is rendszeres lelátogattak Pápára hírverő mérkőzéseket játszani, díjmérkőzést azonban a kupasorsolásnak köszönhetően először játszott a két csapat, amit a fővárosiakat elkísérő elnyűhetetlen krónikás, Nagy Béla is megerősített.

A sors(olás) úgy hozta, hogy a pápaiak mestere, Pintér Attila, aki szintén ízig-vérig fradista, izgatottan készült a volt csapata elleni megméretésre, hasonlóképpen a két, Üllői úton nevelkedett, jelenleg Pápán játszó, Lászka Balázshoz és Gajda Istvánhoz. A kupatalálkozóra meghívott díszvendégként Verebes József is megérkezett.

Lipcsei Péter (balra) keményen küzdött, és a Pápa ellen csapata egyik legjobbja volt
A ferencvárosiak számára a legfontosabb feladat a VfB Suttgart elleni UEFA-kupa-visszavágó, s ennek szellemében a nemzetközi találkozóról a három sárga lapja miatt eltiltott Kriston Attila helyén Bognár Zsolt kezdett a középpálya jobb oldalán. Hosszú idő után kapott helyet a kezdőcsapatban vakbélműtéte után Marek Penksa, akitől sokat várnak a folytatásban, így már Stuttgartban is sokat tehet az esetleges továbbjutásért (Gera Zoltán vádlisérülése miatt nem tartott a csapattal Pápára). A Fradi vezetősége ötszáz jegyet igényelt a Stuttgarttól, s remélik, hogy a szurkolók élnek a felkínált lehetőséggel, s nem lesz hiány a biztatásban a sváb fővárosban sem. A jegyekre azonban még várni kell, de a stuttgartiak a héten bizonyosan teljesítik a zöld-fehérek kérését, és postázzák a belépőket.

Pápai ELC–FTC 2–3 (0–0, 1–1, 1–2)

Pápa, 3300 néző. Vezette: Ábrahám A. (Székely, Georgiu)
PÁPA: Borsi – Horváth L., Bodor, Radics, Hudák – Gajda (Gordian, 67. p.), Lászka (Germán, 105. p.), Letenyei, Hegyi, Király – Sitku (Kvasz, 90. p.). Vezetődző: Pintér Attila
FERENCVÁROS: Szűcs L. – Vukmir, Dragóner, Gyepes – Bognár Zs. Lipcsei, Kapic (Szili, 70. p.), Szkukalek – Andone (Jovics a szünetben), Penksa (Leandro, 62. p.) – Tököli. Szakmai igazgató: Garami József
GÓLSZERZÔ: Lászka a 67. percben, Király bal oldali beadása után tíz méterről előrevetődve fejelte a labdát Szűcs Lajos kapujába (1–0). A 87. percben Bognár Zsolt jobb oldali beadása után Tököli öt méterről csúsztatta a labdát a jobb alsó sarokba (1–1). A 100. percben, Vukmir beadása után Jovics jobb lábbal védhetetlenül vágta a labdát a pápai kapu közepébe tíz méterről (1–2). Tököli a 110. percben, Leandro bal oldali beadása után öt méterről passzolta a labdát az üres kapuba (1–3). Kvasz a 120. percben középről, közelről lőtte a labdát a jobb alsó sarokba (2–3).
Jó: Radics, Lászka, Sitku, ill. Szűcs L., Lipcsei, Szkukalek, Tököli
A kupatalálkozó első félidejében többnyire a Ferencváros irányított, de a legnagyobb helyzet mégis Szűcs Lajos kapuja előtt maradt ki, akkor, amikor Bodor Tibor nagy helyzetben fölé lőtt. Fordulás után megélénkült a játék, és bár a közelharcokat nem erőltették Lipcsei Péterék, de érződött, hogy nagyon komolyan veszik ezt a mérkőzést, s a rendkívül szervezetten, okosan védekező és ügyesen kontrázó pápaiak méltó ellenfélnek bizonyultak. Sőt, egy nagyszerű kontratámadás végén éppen a Ferencváros neveltje, Lászka Balázs szerzett vezetést a vendéglátóknak.
Már-már a továbbjutást ünnepelték a pápaiak, amikor Tököli Attila egyenlített, megmentve a Fradit a "szégyentől”, igaz, hogy nem kellett finomkodniuk a vendégeknek, ahhoz az is kellett, hogy Szűcs Lajos a 87. percben hihetetlen bravúrral védje Horváth Lajos közeli lövését. Aztán a hosszabbításban Alekszandar Jovics, majd ismét Tököli Attila villant, biztossá téve a Fradi továbbjutását, a pápaiaknak azonban nem kell szégyenkezniük, hiszen kevés híján meglepetést szereztek a "három fronton” is küzdő (bajnokság, Magyar Kupa, UEFA-kupa) Ferencváros ellen. Igaza volt Garami Józsefnek a mérkőzés előtt, amikor azt mondta, nehéz meccs vár csapatára, mert a pápaiak játéktudásban megütik az élvonal szintjét.