Tatabánya-Bük 1-1 - Bizonyíték a sártengerben

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2003.03.08. 23:41

GÓLSZERZÔ
Balogh Zoltán a 21. percben, a Tóth lerántásáért megítélt büntetőből jobbal a kapu bal oldalába lőtte a labdát (11-esből 1–0). Bonchis a 73. percben a Mihalecz felvágásáért megítélt büntetőből jobbal a jobb felső sarokba lőtt (11-esből 1–1)

SÁRGA LAP
Kovács A. (elsodorta Mihaleczet) a 72., Kőrösi (megrúgta Romaneket) a 89. percben

SZÖGLETARÁNY: 6:5 (5:2)

Ha van idény eleji forma, akkor ez mindkét csapatot jellemezte. A mérkőzés nagy részében ugyanis mind a Tatabánya, mind a Bük rendkívül pontatlanul, abszolút sablonosan futballozott. A mély, sáros talaj teljes mértékben megnehezítette a futballisták dolgát, és a lelátóról úgy tűnt, hogy a huszonkét játékos hamar belenyugodott ebbe. A helyzetek nélküli mérkőzésen egy-egy 11-es okozott némi izgalmat. A hazaiak büntetőjét a mérkőzésen ritkán látható kombinatív jelenet előzte meg, míg a vendégek 11-esét a meccs végén sokáig vitatták. Mihalecz Pétert a kapujából rosszul kimozduló Kovács Attila valóban elsodorta, ám a sárban rögzült nyomok bizonyították, hogy a szabálytalanság a 16-os oldalvonalán kívül történt. Ennek ellenére Arany Tamás megítélte a büntetőt, amiből némi meglepetésre egyenlített a helyzetek nélkül erőlködő büki együttes.

Mestermérleg
Török József:
– Sajnos rendkívül pontatlanok voltunk, így nem is érdemeltünk győzelmet.
Mihalecz István: – Bágyadtan játszottunk, a vendégszereplés minden hátrányát "élveztük”. Az eredmény igazságos.