Rémálom a Kórház utcában

2003.03.09. 21:20
Néhány perccel a BékéscsabaSopron mérkőzés lefújása után nagy volt a csend a hazaiak öltözőjében. A játékosok lehajtott fejjel ültek a padokon, Garamvölgyi Lajos vezetőedző is tanácstalannak tűnt ezekben a percekben.
Azzal tisztában volt addig is, hogy nem volt éppen ideális a téli felkészülés a pályahiány, illetve a megannyi elmaradt tesztmeccs miatt, de arra persze ő sem gondolt, hogy ilyen megalázó vereséget szenvednek a Soprontól.,,Olyannak tűnt az egész rémálom, mintha a jégpályán a Sopron korcsolyával, mi pedig utcai cipőben játszottunk volna – kesergett Garamvölgyi Lajos. – Lassúak, körülményesek voltunk, a vendégek egészen más sebességgel futballoztak. Pedig három nappal korábban, amikor Debrecenben vendégszerepelt kupameccsen a Matáv, szinte kapura sem lőtt. Akkor még arra gondoltam, győzhetünk a soproniak ellen.”Emlékezetes: az újonc ugyanilyen keservesen kezdte a tavalyi őszt, és most sokan attól félnek, a súlyos vereség után hasonló mélyrepülés következik a tavasz elején is.,,Nagyon kevés időm maradt a szerdai folytatásig, most a fő célom, hogy fölrázzam a csapatot – tette hozzá a vezetőedző. – Az öltözőben azon melegében nem akartam leteremteni a játékosokat, majd hétfőn, higgadtan elemezzük a történteket.”Ami viszont érdekes: egy-két kritikus hangtól eltekintve a szurkolók közül senki sem ócsárolta a csapatot az öt kapott gól ellenére sem. Igaz, sokan már a negyedik Matáv-találat előtt otthagyták a tribünt, de hát ne feledjük, szünetben is 0–3 állt az eredményjelzőn.,,Arra sem kívánok hivatkozni, hogy a meccs egy részében tízen játszottunk, hiszen Dusko Grujicsot a hatvanhetedik percben kiállította a játékvezető, s arra sem panaszkodom, hogy tartalékosak voltunk – fejtegette Garamvölgyi Lajos. – Ugyanakkor tény: amilyen a felkészülésünk volt, olyanra sikeredett ez alkalommal a játékunk is…”A soproni oldalon természetesen nagy volt az öröm, hiszen egy rossz sorozat szakadt meg: 2001 szeptembere óta nem nyertek idegenben a bordó-szürkék."Hosszú böjt után vagyunk – mondta Komjáti András edző. – Bár a győzelemben nagyon bíztam, arra azért nem gondoltam, hogy öt góllal nyerünk. Elégedett vagyok a csapattal, de hozzáteszem, azért voltak olyan hibák, amelyekből érdemes okulnunk.”Komjáti hozzátette, a télen erősödött a Matáv Balaskó Iván, Bagoly Gábor, Mladen Lambulics és Bojan Lazics szerződtetésével, ám ők még korántsem épültek be tökéletesen a csapatba. "Az út elején járunk, s remélem, a békéscsabai győzelem erőt ad mindenkinek a megkezdett munka folytatásához – magyarázta a szakember. – Az újak beépítése nem könnyű feladat, hiszen mérkőzés mérkőzést követ. Szerdán Székesfehérvárra utazunk, ott majd kiderül, mennyit ér a szombati siker.”