Nyírség-Szolnok 4-2. Jó volt a bíró, jó volt a meccs

2003.03.15. 23:05

GÓLSZERZÔ
Bardi a 26. percben Lakatos jobb oldali beadásából öt méterről a jobb alsó sarokba fejelt (1–0). Kotula a 27. percben egy csel után 18 méterről a kapu jobb oldalába lőtt (1–1). Csernijenko a 45. percben, Bábik bal oldali beadása után nyolc méterről a jobb alsó sarokba fejelt (2–1). Müller a 45. percben 12 méterről a kapu közepébe gurított (2–2). Turóczi a 63. percben Bardi visszagurított labdáját 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtte (3–2). Bardi a 73. percben Turóczi jobb oldali beadását hat méterről előrevetődve a bal alsó sarokba fejelte (4–2)

SÁRGA LAP
Zahorecz (Kádárt lökte fel) a 41., Szatke (Novákot buktatta) a 86. percben

SZÖGLETARÁNY: 6:6 (5:1)

Rob Kornél mellett a lázas beteg Kiskapusi Balázs is hiányzott a nyíregyháziak tervezett kezdőcsapatából, ezzel együtt a szél támogatását élvező hazai gárda ellenállhatatlanul kezdett. Érett a piros-kékek vezető találata, amely Bardi Gábor fejese révén meg is született, de sokáig nem örülhettek neki, mert Kotula László egy kitűnő lövéssel egy percen belül egalizált. Így aztán a játék képe mit sem változott a szünetig, azaz a nyíregyháziak rohamoztak a vezető találat megszerzéséért, amit egy újabb fejessel sikerült elérniük. Erre is volt azonban válasza a vendégcsapatnak, méghozzá ismét egy percen belül, a játékrész hosszabbításában, amikor a hazai védelem lestaktikájának hibáját Müller Krisztián büntette góllal. A második félidőben is tartotta a tempót a Nyíregyháza, így továbbra is jó iramban teltek a percek. Harmadszorra is megszerezték a vezetést Turóczi Mihályék, ám kisvártatva ezúttal nem kaptak, hanem lőttek egy újabb gólt (a négy nyíregyházi találatból ez volt a harmadik fejes), így a hajrára megnyugtatóvá vált a vezetésük. A Szolnok azonban nem adta fel, de egy-két kecsegtető helyzeten kívül komolyabban már nem tudták veszélyeztetni Németh Viktor kapuját.