NB I B – Rákospalotai EAC–Kecskeméti FC 2–0

B. NAGY ZOLTÁNB. NAGY ZOLTÁN
2003.03.16. 22:13
GÓLSZERZÔ
Virágh a 70. percben Lendvai jobb oldali szabadrúgása után 10 méterről fejelt a kapu jobb sarkába (1–0). Burzi a 81. percben miután Lendvai az alapvonal mellől elvégzett egy, szabadrúgást, hat méterről fejelt a felső léc alá (2–0)

SÁRGA LAP
Véber (reklamálásért) a 22., Vass Zs. (Burzi buktatásáért) a 65., Szabó A. (Kőhalmi gáncsolásáért) a 68. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:4 (1:1)

Az első félidőben emltésre méltó esemény nem történt, a szünet után viszont agresszívebben kezdett a vendég Kecskemét. Aztán Virágh Tibor fejesének köszönhetően teljesen váratlanul mégis vezetést szerzett a rákospalotai csapat. A gól meghozta a hazaiak játékkedvét, mezőnyfölénybe kerültek, s Lendvai Péter újabb mesteri szabadrúgása után Burzi Attila fejjel megszerezte a REAC második találatát – beállítva ezzel a végeredményt.

Mestermérleg
Mészöly Géza:
– A csapat erejét bizonyítja, hogy a kötelező győzelmet egy szervezetten védekező Kecskemét ellen, gyenge játékkal is hozni tudta.
Kiprich József: – Két ilyen gólt egy proficsapat egyszerűen nem kaphat…