NB I B: Tatabánya–DVTK 1–0

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2003.11.22. 22:03
A szünetben: Piroska Attila az öltözőfolyosón megsértette Hajdó Attilát, ezért a játékvezető kiállította a diósgyőri labdarúgót.
SÁRGA LAP
Gáspár (megrúgta Baloghot) a 37., Halgas (reklamálásért) a 87. percben
KIÁLLÍTVA
Piroska a szünetben
SZÖGLETARÁNY: 10:4 (7:3)

58. perc: Pálfi Róbert vette észre a diósgyőri védők között kilépő Tóth Zoltánt, aki miután megkapta a labdát, lefordult Crnomarkovicsról, s nyolc méterről, jobb külsővel, higgadtan lőtte azt a jobb alsó sarokba. 1–0
"Nekünk harc és szenvedély az élet, megértettétek?!” – ez állt a tatabányai szurkolók transzparensén, amivel az eddiginél jobb játékra próbálták sarkallni a korábban szerényen teljesítő kék-fehéreket. Török József legénysége értette a célzást, és bár a mérkőzés elején egy fejest követően a Diósgyőr szerezhetett volna gólt, a félidő hátralévő részében a vendéglátók alakítottak ki több veszélyes helyzetet.

Piroska Attila fegyelmezetlenségével nehéz helyzetbe hozta diósgyôri csapattársait (Fotó: Németh Ferenc)
Ezekből sem Tóth Zoltán, sem Balogh Zoltán, sem az egy alkalommal a lécre fejelő Dupai János nem tudott gólt szerezni. Talán lőhetett volna gólt a Diósgyőr, amennyiben az utolsó pillanatokban Hajdó Attila játékvezető továbbengedi a vendégek azon helyzetét, amikor több támadó volt a tatabányai kapu előtt, mint védő. Hajdó azonban ehelyett lefújta a félidőt, és ezt a diósgyőri játékosok közül többen rossz néven vették. Az öltözőfolyosón Piroska Attila adott hangot a markáns diósgyőri véleménynek, s ezért piros lapot kapott. A nem mindennapi módon emberelőnybe kerülő Tatabánya előtt rég nem látott lehetőség adódott (a győzelemre gondolunk, persze), és ezt a második félidőben taktikus játékkal ki is használta a kiesőhelyen álló csapat. Tóth Zoltán gólja után továbbra is okosan tartotta a labdát a hazai együttes, amely végül megérdemelten szerezte meg a három pontot. A vendégek szerint nem voltak egyenlőek a feltételek, és e véleménynek Gergely Károly hangot is adott – igaz, szolidabban, mint tette azt játékosa, Piroska Attila…

Mestermérleg
Török József:
– Ilyenkor szokták azt mondani, hogy a játékosok maximálisan betartották az utasításokat.
Gergely Károly: – Csapatom becsületesen hajtott, a játékvezetői hármassal azonban nem tudtunk mit kezdeni.