Elindulnak a bruges-i útra

Á. L.Á. L.
2004.02.23. 21:09
Tizennyolc debreceni futballista ült a hét első napján buszra, hogy a fővárosban töltött éjszakát követően kedd reggel Belgiumba repüljön, ahol az UEFA-kupa harmadik fordulójában az FC Bruges-zsel találkozik a DVSC-MegaForce.
Első etap az NK Varteks volt – kiemelt horvátok, magyar továbbjutás (kettős győzelemmel, a varasdi 3–1 után otthon 3–2-re győztek Böőr Zoltánék). Második kör: PAOK Szaloniki – a helyzet hasonló, vagyis az ellenfél volt a favorit, a páros meccs végén mégis a piros-fehérek kezét emelték a magasba (a kétmenetes ütközet első részében Görögországban 1–1, az Oláh Gábor utcában 0–0 az eredmény). Csütörtökön 20.30 órakor a Jan Breydel-stadionban az európai labdarúgás elitjébe – még ha annak "csak" a második vonalába is – tartozó belga aranyérmes vár a Lokira. Az esélyek? Mint legutóbb, de inkább kevesebb – mindazonáltal sansz mindig van.A nemzetközi porondon a továbbjutás hovatovább úgy él a labdarúgás eseményeit figyelemmel kísérők képzeletében, mint egy bőséges pénzforrás, amelyből addig csöpög az áldás, amíg a csapat versenyben van. Pedig erről szó sincs. Mi több, a debrecenieknek eddig ráfizetéses a kupakaland. Az eddig csaknem 40 millió forintos mínuszt a belgák elleni páros meccs ugyan nagyjából eltünteti, ám mivel üzletről van szó, adódik a kérdés: hol a profit? Az UEFA – utóbb – fordulónként 80 ezer svájci frankot (13.1 millió forint) utal át az égisze alatt futó kisebbik sorozatban versengő kluboknak, mintegy költségtérítésként, ám az apanázs nem tart örökké, sőt. Az a gárda, amelyik eléri a harmadik fordulót (ilyen a DVSC is), nem jogosult a fenti összegre és annak körönként szorzott többszörösére. Az indoklás szerint ebben a szakaszban már nincs olyan ellenfél, amellyel ne az "isten lábát" fognák meg a csapatok, tekintettel a megugró nézőszámokra és az ilyen-olyan bevételekre…