A bizonytalanságnál csak a titkolózás nagyobb a Ferencvárosnál. Bár Furulyás János, a klub elnöke összehívta az elnökséget, a tegnapi megbeszélés után sem tisztult a kép. Hallani, hogy az elnök gyakran tárgyal a lehetséges befektetőkkel, valamint az állami vezetőkkel az Üllői úti stadion, továbbá az azt körülvevő hathektárnyi terület vagyonkezelői jogának megszerzése érdekében, ám Furulyás János sem az érdeklődőkkel, sem az államot képviselő Sportfolió Kht.-vel nem jutott egyezségre.
Furulyás János befektetôügyben bizakodik – abban mindig is nagyon jó volt (Fotó: Török Attila)
Furulyás János befektetôügyben bizakodik – abban mindig is nagyon jó volt (Fotó: Török Attila)
"Három ajánlatot terjesztettem az elnökség elé - mondta a tegnapi sajtóbeszélgetésen Furulyás János. - Közülük az elnökség döntése értelmében az egyikkel nem foglalkozunk, hiszen a leadott tervezetben csak általánosítva voltak az elképzelések, konkrétumot nem tartalmazott. Miután az elnökség megtekintette az ajánlatokat, úgy döntött, hogy az egyik, nem európai csoporttal kezdjük meg a tárgyalásokat. A kiválasztott partner kérésének megfelelően bővebb tájékoztatást nem tudok adni, ám annyit elárulok, hogy az ingatlan érdekli leginkább őket, és vállalnák egy vadonatúj stadion építését is. A területhasználatért általuk kifizetett összeg ha nem is hosszú időre, de átmenetileg megoldaná a klub és a részvénytársaság gondjait. Június harmadikáig alá kell írni az előszerződést, különben elállnak a szerződéskötéstől. Ezért is fontos lenne minél előbb az állammal azt a megállapodást tető alá hozni, amely szerint a Ferencváros megkapja az Üllői úti sportterület vagyonkezelői jogát. Erre már egy éve ígéretet kaptam, de azóta sem született ez ügyben végleges döntés. Az állami jóváhagyásnak legkésőbb május végéig meg kell történnie, hiszen ellenkező esetben kifutunk a határidőből. Egyelőre még arról is vitázunk, hogy negyvenkilenc vagy kilencvenkilenc évre kapnánk-e meg a vagyonkezelői jogokat, és ez bizony nehezíti a helyzetünket. Képben van egy harmadik ajánlat is, a csoport képviselőivel a jövő héten tárgyalunk. Ez a cég még nem véglegesítette teljesen az elképzeléseit, így csak annyit mondhatok, hogy ez az európai csoport tervei szerint tulajdonrészt vásárolna a labdarúgócsapatot működtető részvénytársaságban, de az sem kizárt, hogy a nyolchektárnyi ingatlan is érdekli őket."
Furulyás János a tervezett változtatásokról: „Eldôlt, hogy a jelenlegi keretbôl hét labdarúgóra nem tartunk igényt, és egyelôre két olyan új játékos szerepel a listán, akivel már szóban megállapodtunk.”
Egyébiránt az állam - amely jelenleg is tulajdonosa a területnek - is kereshet befektetőt, hiszen ha találna egy céget, amely felépítené a stadiont, az szintén megfelelne a Ferencvárosnak. Voltak már erre irányuló kísérletek, de még ezek sem realizálódtak. Furulyás János mégis optimista, bízik benne, hogy hamarosan vagy az állam közreműködésével, vagy nélküle, de megoldódhatnak a gondok.
Csakhogy… Az elnök már évek óta bizakodó, megoldást viszont nem talál. Mindenesetre Furulyás János - aki egyben a az FTC labdarúgócsapatát működtető részvénytársaság igazgatótanácsának elnöke is - egyeztetve a szakmai stábbal már a jövő csapatát tervezi. "Tizenkilenc-húsz játékossal már elviekben megállapodtunk - mondta Furulyás János. - Tárgyalunk még három labdarúgóval, ám mindegyik magyar. Az egyik például tagja a válogatottnak, és van egy kiszemeltünk, aki ugyan magyar nemzetiségű, de az egyik környező ország klubcsapatában szerepel."
Nevekkel egyelőre nem szolgált Furulyás János. Attól tart, hogy más csapatok is lecsaphatnak a kiszemeltekre. Hogy kik kerülhetnek az Üllői útra, azt egyelőre nehéz megjósolni, könnyebb a helyzet a távozók tekintetében. Egészen bizonyos, hogy a Ferencváros leginkább azon labdarúgók szolgálataira nem tart igényt, akikkel még a Várszegi-érában kötöttek irgalmatlan magas juttatások mellett szerződést. Ezért információnk szerint nyáron gond nélkül távozhat Adem Kapic, Sowunmi Thomas, Marek Penksa, Bognár Zsolt, Marius Sasu, Szkukalek Igor és Balog Zoltán is, és úgy tudjuk, nem gördítenének akadályt a nyáron érkezett Robert Vagner, Alekszandar Bajevszki távozása elé sem. Viszont szeretnék megtartani a búcsúzni készülő Huszti Szabolcsot, ám a válogatott középpályás továbbra is külföldre vágyik. De nemcsak a játékoskeretben várhatók változások, hanem a gazdálkodásban is. A tervek szerint az évi egymilliárdos költségvetést 400-500 millió forintosra faragnák le, ehhez igazítanák a labdarúgók szerződését.