NB I B: Tatabánya-Dunaújváros 6-4

MOLNÁR JÓZSEFMOLNÁR JÓZSEF
2005.05.29. 00:14
SÁRGA LAP: Szalai (megrúgta Milét) a 26., Filó T. (megrúgta Juniort) a 33., Báló (elgáncsolta Tóth Zoltánt) a 60., Tamási G. (szándékosan kezezett) a 63. percben

SZÖGLETARÁNY: 3:4 (1:4)

5. perc: Nagy Tamás szabadrúgása után a sorfalról visszapattanó labdát Filó Tamás lőtte 18 méterről, ballal a jobb alsó sarokba. 1-0
12. perc: Szauter szép kényszerítő után az alapvonalig futott, majd középre gurított, ahol Junior közelről a bal alsó sarokba rúgta a labdát. 1-1
13. perc: Micskó engedte el az egyedül kilépő Nagy Tamást, aki a tizenhatoson belülre érve önzetlenül Márkushoz paszszolt, és az NB I B gólkirálya nyolc méterről, jobbal az üres kapuba lőtt. 2-1
19. perc: Báló vette át a labdát a tizenhatos bal oldali sarkánál, és kapásból jobbal a bal felső sarokba lőtt. 2-2
28. perc: Márkus cselezett az alapvonalnál, majd középre gurított és az érkező Nagy Tamás közelről, jobbal a kapu közepébe lőtt. 3-2
31. perc: Mile 36 méterről jobbal úgy lőtt laposan a jobb alsó sarokba, hogy a kapus csak nézte a labdát. 4-2
47. perc: Kalina lépett ki a védők között és 15 méterről, ballal a kapu közepébe lőtt. 4-3
52. perc: Kalina tizenegyesből jobbal a bal alsó sarokba helyezve egyenlített. 4-4
66. perc: Rajnai labdájával Nagy Tamás lépett ki és 16 méterről, jobbal a kapu jobb oldalába helyezett. 5-4
83. perc: Tizenegyeshez jutott a Tatabánya is, Márkus büntetőjét Sólyom hárította, de a berobbanó Nagy Tamás a bal alsó sarokba perdített. 6-4

Nagy Tamás három gólja azt jelentette, hogy a tatabányaiak végül csak megnyerték a változatos találkozót (Fotó: Meggyesi Bálint)
Bajnokavatásra készült a Tatabánya, mégis szomorú percek előzték meg a találkozót. A lelátón rosszul lett és életét vesztette idősebb Petrik József, aki fiával, Petrik Józseffel együtt számos alkalommal tudósította a Nemzeti Sportot. Szepessy László tanítványai mindvégig a bajnokaspiráns nyomában loholtak, megnehezítették a ha-zaiak dolgát. Az első fél óra parádéja után a második félidő első negyedórája hozott hasonló gólesőt, és mielőtt az egyre jobban előrelépő Dunaújváros újra egyenlíthetett volna, a sokadik virágzását élő Nagy Tamás biztosította a Tatabánya visszavonhatatlan bajnoki címét.

Mestermérleg
Sisa Tibor:
- Tavaly a Honvédnál már megéltem egy feljutást, az nagyon szép volt, de ez most itt, Tatabányán fenomenális. Köszönöm segítőink, támogatóink, szurkolóink és fantasztikusan küzdő játékosaink munkáját.
Szepessy László: - Gratulálok a Tatabányának a feljutáshoz, a mai mérkőzésen, ha a védelmünk pontosabb, a játékvezető megadja a góljainkat és berúgjuk a helyzeteinket, tíz négyre nyerünk.