Urbányi újabb esélye: az Újpest a Kaposvár ellen javíthat

2008.03.14. 12:03
Annak ellenére, hogy az Újpest FC vezetés bizalmáról biztosította Urbányi Istvánt, nyilvánvaló, hogy a ma esti találkozó nem csak a három bajnoki pontról dönt majd: vereség esetén a vezetőedző megítélése tovább romolhat a szurkolók körében.

Újpest–Kaposvár 4–1
Nem csodálkozhat senki, ha a Kaposvár elleni idegenbeli találkozón görcsös játékot lát majd az Újpesttől. Már az MTK elleni vereség okai között is azt emlegették a Megyeri útiak, hogy túlságosan akarták a győzelmet, és ez ütött vissza.

Azóta már sorozatban negyedik súlyos vereségét is elszenvedte a budapesti csapat (5–0 a Debrecen ellen a Ligakupában), így most már még inkább van miért izgulniuk a játékosoknak, de főleg a vezetőedzőnek.

Ráadásul egy komoly ellenfél ellen kellene kiköszörülniük a csorbát Kovács Zoltánéknak; a kaposvári kirándulás azonban nem sok jóval kecsegtet.

Prukner László irányításával a zöld-fehérek az ötödik helyről várják a találkozót, éppen egy hellyel és egy ponttal előzik meg az Újpestet.

Mivel a kaposváriak ősszel, a negyedik fordulóban 2-0-ra győztek a Megyeri úton Oláh Lóránt és Dusan Vasziljevics góljaival, hazai pályán is joggal bízhatnak a győzelemben a somogyiak.

Ez még annak ellenére is igaz, hogy Oláh Lóránt, a Kaposvár gólvágója az utóbbi öt bajnoki meccsen nem talált a kapuba, a másik oldalon pedig lehetséges, hogy sérülése után pályára tud lépni a Újpest egyik kulcsjátékosa, Foxi Kethevoama. A közép-afrikai irányító minden bizonnyal a kisapdon kezdi a meccset.