A REAC magabiztos játékkal győzte le a Paks együttesét Sopronban

2008.04.12. 21:04
A 23. forduló előtt a tizenkettedik helyen álló REAC, a tizenegyedik Paksot fogadta Sopronban. A találkozót végig a hazaiak irányították, és Varga Zoltán, valamint Somorjai Tamás góljaival a győzelmet is megszerezték.
Somorjai (balra) és Torma egyaránt jól játszott a Paks ellen
Fotó: Németh Ferenc

Az elmúlt fordulóban a REAC kikapott Fehérvártól, míg a Paks 6–0-ra legyőzte a Tatabányát, így a vendégek kezdhették nagyobb önbizalommal a találkozót.

Ez azonban nem látszott meg a mérkőzés képén, ugyanis az első 10 percben Nyerges Krisztián révén két nagy helyzetet is kialakítottak a Sopronban, hazai pályán játszó rákospalotaiak.

A 15. percben aztán ismét Nyerges került a középpontba. A csatár ezúttal egy gyönyörű sarkazással hozta játékba Varga Zoltánt, aki az ötös vonalának jobb oldaláról a hosszú sarokba lőtt, és ezzel vezetéshez juttatta a REAC együttesét.

A folytatásban sem változott a játék képe, lendületben maradt Aczél Zoltán csapata. Előbb a gólszerző Varga lőtt 20 méterről a bal kapufa mellé, majd Kőhalmi András lövése Nyergesen irányt változtatva kis híján a hálóba pattant.

A 38. percben aztán első helyzetéből egyenlített a Paks: Molnár Zoltán beadását Kiss Tamás fejelte a hálóba.

A második játékrészben a hazaiak teljes egészében átvették a játék irányítását, a paksiak saját térfelüket is alig-alig lépték át.

A mezőnyfölény már a 48. percben góllá érett: Somorjai 17 méterről emelte át a labdát a kint álló Kovács Attila feje fölött. A REAC támadásai ezután sem hagytak alább.

A 60. percben egy Torma-Kapcsos összjáték végén, utóbbi lőtt nem sokkal a kapu mellé.

A hajrában Belényesi Miklós három méterről képtelen volt bevenni a hazai kaput, így maradt a 2–1. A REAC megérdemelt győzelmet aratott a Paks felett.