Ismét kikapott a tavasszal borzalmas teljesítményt nyújtó Honvéd

2008.05.19. 20:15
Már nem is meglepetés, ismét kikapott a Honvéd. A kispestiek hazai pályán szenvedtek 1–0-s vereséget egyik ősi riválisuktól, a Vasastól, amely Pandur Péter szemfüles góljával nyerte meg a találkozót. Az angyalföldiek a helyzetek számát tekintve teljesen megérdemelten távoztak mindhárom bajnoki ponttal a Bozsik-stadionból.
Pandur Péter diadalittas kézmozdulata azt jelzi, hogy a Vasasnak az ő góljával sikerült nyernie a Honvéd ellen.
Fotó: Mirkó István

Két nagy múltú budapesti csapat találkozott egymással a 28. forduló záró mérkőzésén a Bozsik-stadionban. Az egykori kettősrangadókon 85 ezer néző előtt lejátszott bajnokik már a történelem homályába vesznek. A jelenkori valóság ugyanis az, hogy mindössze 1000 néző kíváncsi az ősszel zuhanórepülésbe kezdő, mindössze 8. helyen szerénykedő Bp. Honvéd és a szezonban szintén gyengén szereplő Vasas találkozójára.

Az eddig 155 mérkőzésükön 42 döntetlen mellett 58 kispesti, s ugyancsak 58 angyalföldi siker született, azaz a statisztika kiegyenlített erőviszonyra utalt, és a két gárda jelenlegi formája alapján is elképzelhető volt, hogy esetleg remi születik.

Az első félidő gyenge színvonalú játékot hozott, a kapuk nem túl sűrűn forogtak veszélyben. A Honvéd tavaszi betegsége ismét kiütközött: hiába vezettek ugyanis a piros-feketék jóval több akciót ellenfelüknél, a kapu előtt mindig rossz megoldást választottak, így nem tudtak a hálóba találni.

A piros-kékek kontratámadásokra rendezkedtek be, s habár a játékuk nem volt szemet gyönyörködtető, legalább eredményre vezetett. A félidő közepén ugyanis egy szögletet, és a lengyel védő Mariusz Unierzyski fejesét követően Pandur Péter segítette közvetlen közelről a labdát a gólvonal mögé.

A kapott gólt követően a Honvéd próbálkozott az egyenlítéssel, de Diego 19 méteres lövését leszámítva komolyabb helyzetig nem jutott. Ezzel szemben a Vasas szórványos ellentámadásait végén Tóth Ivánnak kétszer is bravúrral kellett hárítania, azaz teljesen megérdemelten vezetett a szünetben a vendégcsapat.

A második félidőben nem javult a játék színvonala, amely a közepesnél is gyengébb volt. Gyűrték, gyömöszölték egymást a felek minden komolyabb következmény nélkül. Nem lehetett érezni a Honvédban az akaratot és az átütőerőt, így pedig nehezen lehetett elképzelni, hogy kiegyenlítenek a hazaiak.

Egyszerűen érthetetlen, s nagy talány, hogy a tavaszi folytatást a bajnoki cím egyik várományosaként kezdő kispesti együttes hogyan omolhatott össze ilyen mértékben. A Vasas ellen nem sikerült az egyenlítés, és az 1–0 vereség azt jelenti, hogy már kilenc bajnoki óta nyeretlen a Honvéd.

Gólszerző(k): Pandur (25.)
Csere: Esad helyett Adewunmi (46.), Dobos helyett Koós (60.), Takács Á. helyett Filó (72.), ill. Pavicsevics helyett Kincses (46.), B. Tóth helyett Divics (74.), Lázok helyett Piller (90+1.)
Sárga lap: Takács Á. (16.), Benjamin (42.), Szmiljanics (90+2.), ill. Pavicsevics (13.), Tóth B. (73.)