Abraham és Bárányos is duplázott: győzelemmel zárt a Honvéd

2008.06.01. 21:09
Két „kudarc sújtotta” csapat csapott össze a Soproni Liga 30., utolsó fordulójának mérkőzésén a Bozsik-stadionban. A Tatabányának az egész idény egy vesszőfutás volt, a Honvédnak csak a tavaszi szezon – igaz, az hatalmas... Az utolsó fordulóban a Honvéd győzelemmel vigasztalta gyér számú közönségét.
Abraham végig veszélyesen játszott, góljai mellett gólpasszt is adott
Fotó: Mirkó István (NS-archív)

Ritkán fordul elő egy bajnokságban, hogy a sorozat utolsó fordulójában két olyan csapat találkozik, amelynek kispadján új edző ül. A Budapest Honvéd–Tatabánya találkozón ez történt.

A Debrecen ellen elszenvedett 0–7-et követően Supka Attila „hűlt”, Vass László „forró” helyére Borgulya István ülhetett le a szezon utolsó bajnoki találkozóján. A túloldalon is érdekes szituáció alakult ki. A már rég kiesett tatabányaiak utolsó meccsére Octavio Zambrano nem ment el „egyéb elfoglaltságai miatt”, így a Honvéd ellen P. Nagy László irányította a vendégeket.

A bemutatkozó első félidő Borgulyának sikerült jobban. A Honvéd az első harminc percben jobban játszott, több lehetőséget alakított ki, és megérdemelten szerzett vezetést Abraham találatával (1–0).

Ezután a piros-feketék visszavettek az iramból, a Tatabánya pedig nem tudott mit kezdeni az üres területekkel. Igaz, ha Béres nem hibáz ordító helyzetben, akkor a szünet előtt egyenlíthetett volna a vendégcsapat.

Ám, ami késik nem múlik… A második félidő elején újra kihagyott a hazai védelem, így Kovács István estében leadott lövése után Tóth Iván csak a gólvonal mögül tudta kiszedni a labdát (1–1).

A Honvéd ekkor új lendületet vett. Abraham gólja után előbb gólpasszt Bárányosnak, majd önmaga második góljával a mérkőzést is eldöntötte. Bárányos szintén duplázott, így lényegében kettejük góljainak köszönhetően győzelemmel mutatkozott be a Honvéd kispadján Borgulya István – mégsem valószínű, hogy ezzel a sikerrel alapozta meg helyét a Honvéd szakmai irányításának élén.