Piros lapokkal színesített mérkőzésen nyert a Zalaegerszeg

2008.08.02. 22:03
Hazai pályán egygólos győzelmet aratott a Zalaegerszeg az újonc Kecskemét ellen. A vendégek két játékosát, Koszót és Szavicsot is kiállították, sőt edzőjüket, Tomiszlav Szivicset is a lelátóra száműzte Király játékvezető. A Zalaegerszeg Meyé első félidő hajrájában szerzett fejesgóljával nyert.
Roguy Meyé (fehérben) volt a meccs hőse, a gaboni légiós gólja mindent eldöntött
Fotó: Unger Tamás
Az elsőjelek nem ígértek ilyen "tüzes" mérkőzést: az újonc látogat a bajnokság egyik (jósolt) élcsapatához, azaz Zalaegerszeg–Kecskemét meccset rendeztek szombat este a zalai megyeszékhelyen.

A mérkőzés elején nem is látszottak a sötét felhők, közepesen csordogált a mérkőzés kisebb helyzetekkel. A 38. percben aztán "kitört a vihar": a hazaiak jutottak szabadrúgáshoz, Koszó Balázs reklamált úgy, hogy volt már a sárga lapja. "Villámlott" az újabb sárga, majd a piros: a hátvédnek el kellett hagynia a pályát.

Pillanatokkal később újabb büntetést szenvedtek el a kecskemétiek: Zsömlye György szabadrúgása kipattant Mitrovic kapusról, a kapu előtt ólálkodó Meyé pedig értékesítette a helyzetet: közvetlen közelről a hálóba fejelt (1–0).

A szünetben egy góllal vezetett tehát a hazai csapat. Tomiszlav Szivics a szünetben még inkább tüzelhette a tanítványait, azonban ez most fordítva "sült el". Szavics nagy hirtelenjében összeszedett két sárga lapot, így kilenc emberre fogyatkozott a vendégcsapat.

Ekkor egyébként már edzőjük nélkül játszottak a kecskemétiek, miután szerb szavezetőjüket, Tomiszlav Szivicset Király Krisztián játékvezető a lelátóra száműzte.

Kilenc emberrel nem sok esélye volt a vendégcsapatnak, a hazaiak pedig eltékozolták a lehetőségeiket. Volt még egy piros lap, Slukát állították ki, ez azonban nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét.

Supka Attila paprikás mérkőzésen mutatkozott be első hazai bajnoki mérkőzésén Zalaegerszegen, és győzött. Tomiszlav Szivics nem bírta végig az első idegenbeli mérkőzését, és kiállították.