A tíz emberrel játszó MTK néggyel verte idegenben a Vasast

2008.08.09. 21:59
A Soproni Liga harmadik fordulójában a Vasas hazai pályán szaladt bele kiadós, 4–0-s vereségbe az MTK ellen. A vendégek hamar kétgólos előnyre tett szert, majd hiába kerültek emberhátrányba Mladen Lambulics kiállítása miatt, így is újabb két gólt tudtak lőni a kapu előtt teljesen indiszponált Vasasnak.
Pál Andrást (balra) nem tudták tartani a Vasas játékosai
Fotó: Németh Péter

A mérkőzés reggelén Németh Gábor, a Vasas elsőszámú kapusa belázasodott, ezért nem tudta vállalni a játékot a bajnoki címvédő ellen.

Az őt helyettesítő Borszéki Csaba így bizonyíthatta volna, hogy bátran megbízhat benne Mészöly Géza vezetőedző, de nem bizonyította.

A 8. percben Pintér Ádám szabadrúgása pattant le a sorfalról, ami után Vadnai Dániel lőtte kapásból kapura a labdát, amely a Vasas kapusáról messze kipattant, a szemfüles Urbán Gábor pedig így közelről a hálóba lőhetett. 0–1.

A gólszerző nem sokáig maradhatott ezután a pályán, mert egy rossz mozdulatot követően le kellett cserélni.

A kényszerű változtatás azonban nem zavarta meg a vendégeket, olyannyira nem, hogy hamarosan újabb gólt szereztek.

Pál András hagyta faképnél a bal oldalon a megsértődő Balog Zsoltot, senkitől sem zavartatva vezethette a kapu felé a labdát, majd 12 méterről lőtt, a labda a bal oldali kapufa tövéről pattant a hálóba. 0–2.

A Vasas kilátástalan támadójátékát látva már-már eldőlni látszott a találkozó, amikor a piros-kékek előtt felcsillant némi reménysugár. Petar Divics csúszott rá a 37. percben Mladen Lambulics lábára, amiért az MTK védője ütéssel vett elégtételt. Az szerb védő teljesen jogosan piros lapot kapott butaságáért.

A második félidőben a hazai szurkolók joggal remélhették, hogy csapatuk sokkal támadóbb felfogásban lép pályára, de az 52. percben újabb MTK-gólnak lehettek szemtanúi. Kecskés Tamás – miután elpuskázott egy ziccert – lőtt kapura a bal oldalról egy 25 méteres szabadrúgást, Borszéki csak beleütni tudott a labdába, amely így a kapu bal oldalában kötött ki. 0–3.

A Vasas tíz ember ellen is teljesen tanácstalannak bizonyult, egy újabb egyéni hiba után pedig már négygólos hátrányba került.

A 74. percben Marius Unierzyski vétett el egy előre vágott labdát, így Hrepka Ádám egyedül törhetett kapura. A csatár szerencsésen átpörgette a labdát a kilépő Borszékin, így nyolc méterről már csak az üres kapuba kellett helyeznie. 0–4.

A végén a Vasasnak többször is lehetősége volt legalább a becsületgólt belőni, de ezen az estén semmi sem sikerült a piros-kékeknek, így maradt a 0–4.

SOPRONI LIGA

Helyszín: Illovszky-stadion
Nézőszám: 3000
Játékvezető: Iványi Z.
Asszisztensek: Albert I., Pápai Z.

Gólszerző: Urbán (8.), Pál (29.), Kecskés (52.), Hrepka (74.)
Csere: Piller helyett Sowunmi (a szünetben), Pavicsevics h. Somorjai (68.), Lázok h. Mundi (74.), ill. Urbán h. Hrepka (27.), Pál h. Kulcsár (68.), Kecskés h. Szabó Á. (81.)
Sárga lap: Piller (17.), Németh (56.), Pavicsevics (67.), Paripovics (76.), ill. Zsidai (21.)
Kiállítva: Lambulics (37.)