Lüktető játék, bombagól, izgalmas mérkőzés és zalaegerszegi győzelem

2009.03.16. 20:58
A Soproni Liga 19. fordulójának zárómérkőzésén a Kaposvár a Zalaegerszeget fogadta hazai pályáján. A magyar szinten kiemelkedő iramú és színvonalú találkozón a Zalaegerszeg szerzett vezetést Waltner Róbert révén, majd Kocsárdi Gergely óriási lövése után kettőre nőtt a vendégek előnye. Egy öngóllal szépített a Kaposvár, azonban a folytatásban jól zárt a zalai védelem, így értékes három ponthoz jutott a vendégcsapat.
Kocsárdi Gergely (balra) bombagólja után nem tudott talpra állni a Kaposvár
Fotó: Mirkó István

A mérkőzés előtt a táblázaton a vendégek álltak jobban, 25 pontjukkal a zalaiak a 6. helyen álltak, a Kaposvár a 12. volt a pontvadászatban, ám a két csapat között mindössze három pont volt a különbség, így kiegyenlített csatára lehetett számítani a középmezőny csapatai között.

Magyar szinten nagy iramban kezdődött a mérkőzés, ugyan óriási ziccereket nem alakítottak ki a csapatok, ám elmaradt az ilyenkor szokásos tili-toli, és gólra törő játékot mutattak a csapatok.

A Kaposvárnak a középpályát kreatívan irányító Nemanja Obrics révén adódtak lehetőségei, Nemanja Nikolics többször került helyzetbe, ám vagy hosszan vette át a labdát a csatár, vagy pontatlanul célzott.

A Zalaegerszeg az első tíz perc agresszív letámadásai után a biztos védekezésre alapozta támadásait, és kontraakciókra rendezkedett be. Egy ilyen „tipikus” akció végén a 26. percben Waltner Róbert kapott labdát a leshatáron, és a csatár pedig 10 méterről nem hibázott, a kifutó Kovács Zoltán fölött okosan a kapu bal oldalába pörgetett. 0–1

A zalaegerszegiek a folytatásban is veszélyes ellentámadásokat vezettek, ám az utolsó passzokba többször hiba csúszott, így legtöbbször a kapuból jól kimozduló Kovács Zoltán kezében halt el a zalai támadás.

A somogyiak az első félidőben nem tudtak mit kezdeni a jól záró vendégvédelemmel, és a második félidő sem úgy kezdődött, hogy a fehér mezesek elsöprik a vendégeket, ugyanis Kocsárdi Gergely hatalmas erejű gólt lőtt a jobb felső sarokba mintegy 32 méterről, az oldalvonal mellől. 0–2

Amilyen váratlan távolságból érkezett a ZTE második gólja, annyira meglepő volt a Kaposvár szépítő találata. Igaz, ebből kivette a részét Csank János csapatának védelme is, pontosabban Matej Miljatovics, aki szerencsétlenül a saját kapujába csúsztatott az 57. percben. Öngól, 1–2

A ritka nagy iramú találkozón a csapatok hamar átjátszották a középpályákat – ám nem mondható, hogy csapnivaló lett volna a csapatok védekezése –, így izgalmasan alakult a találkozó. Waltner előkészítése után Balázs Zsolt a mérkőzést is eldönthette volna, ám nagy helyzetben kapu mellé lőtt, mindez azonban nem bizonyult döntőnek, ugyanis a hajrában a Kaposvár nem tudott nagy helyzetet kialakítani. A ZTE elvitte a pontokat Kaposvárról, és már 4. a táblázaton.