A Zalaegerszeg 2–1-es győzelmével élen tartotta az újpestieket

2009.04.08. 20:00
Hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a Zalaegerszeg a 90. percben büntetőt hibázó Debrecen ellen a Soproni Liga 16. fordulójából elhalasztott mérkőzésén, ezzel a tabella élén tartotta az Újpestet. A lila-fehérek előnye egy pont a Lokival szemben, sikerével a Zalaegerszeg feljött a 3. helyre a tabellán.
Ahogy Dudu, úgy a DVSC is elbukott az Egerszeg otthonában
Fotó: Czagány Balázs

TAPS AZ EGYKORI MESTERNEK

Mindkét csapat szurkolótábora nagy tapssal emlékezett Garamvölgyi Lajosra, a 2008-ban elhunyt, karrierje során a Debrecennél és a Zalaegerszegnél is dolgozó trénerre, aki a mérkőzés napján lett volna 57 éves.
Meggyőző sikerrel hangolt mind a Zalaegerszeg, mind a Debrecen a 16. fordulóból elhalasztott rangadóra: a ZTE a Hungária körúton zárta le az MTK tavaszi veretlenségi sorozatát, a Loki otthon gázolta el a Siófokot.

A jó „főpróba” után az előadás első része nem sikerült túl fényesre: harminc percig nagy küzdelem folyt, a kapuk viszont ritkán forogtak veszélyben. Mindkét csapat gyenge támadójátékot nyújtott, majd a 26. percben váratlanul helyzet adódott mindkét kapu előtt. Előbb Dudu kapott rossz labdát a büntetőterületen belül, aztán Waltner szerezhetett volna gólt, de hét méterről elhibázta az előtte adódó ziccert.

A Zete a 32. percben aztán megszerezte a vezetést: Hajdú Norbert passzolt keresztbe balról, az érkező Illés Gyula pedig az ötös sarkáról kilőtte a rövid sarkot (1–0).

A találat kissé megélénkítette a meccset, no meg a debrecenieket, akik Czvitkovics lövéseivel próbálták a frászt hozni Vlaszák Gézára – minimális sikerrel… A vendégek aztán csak összehozták szünetig a fontos egyenlítő gólt: a nigériai Dudu Leandro beadását fejelte közelről a hálóba a 39. percben (1–1).

Két perccel később Hajdú megpattanó löketét hárította Polekszics, így 1–1-gyel fordultak a csapatok – ez az eredmény a Loki „virtuális elsőségét” jelentette a tabellán. Sokat elmond az első játékrészről, hogy a csapatok szinte csak véletlenszerűen alakítottak ki helyzetet – igaz, a kevés lehetőséget jó százalékkal használták ki.

Ziccerből a második félidő elejére sem lett több – lassan támadgattak a csapatok, így aztán nem is lehetett nagy tűzijátékokra számítani… Derült égből aztán zalai gól érkezett a 63. percben: az első találatot szerző Illés helyére becserélt Darko Pavicsevics bólintott Varga Róbert beadását követően Vukasin Polekszics hálójába (2–1).

A nem túl acélos támadójátékot bemutató Loki egy kapufát tudott felmutatni: a 77. percben Katona átkozhatta balszerencséjét. A 86.-ban Dudu nézhette az eget: kicselezte már Vlaszákot is, de lövését Sluká a gólvonalról mentette.

A nigériai csatár a legvégén még büntetőből is próbálkozhatott, miután egy jó ütemű eséssel kiharcolta Sluká mellett egy tizenegyest, de ezt is elhibázta – a kihagyott lehetőségekért pedig nulla ponttal fizetett a DVSC.

A tavasszal kifejezetten jól szereplő ZTE a címvédő MTK-é után a 2008-as kupagyőztes skalpját is begyűjtötte, ezzel feljött a harmadik helyre a tabellán – a Debrecennek pedig még nagyon hiányozhatnak az Egerszegen hagyott pontok.

Vezetőedző: Csank János Klubmenedzser: Herczeg András

Gólszerző: Illés Gy. (32.), Dudu (39.), D. Pavicsevics (63.)
Csere: Szakály Péter h. Vinicius (a szünetben), Demjén h. Katona (53.), Illés Gy. h. D. Pavicsevics, Szamosi h. Alomerovic (61.), Oláh L. h. Dombi (67.), Hajdú N. h. Balázs (78.)
Sárga lap: Varga J. (23.), Waltner (35.), Leandro (37.), Bernáth ( 73.), Sluká (90.), Dudu és Miljatovic (mindkettő a 92.)

1. Újpest FC 20 12 7 1 38–20 +18 43
2. DVSC-TEVA 20 13 3 4 42–19 +23 42
3. ZTE FC 20 10 5 5 34–26 +8 35
4. Vasas 20 10 2 8 31–30 +1 32
5. Szombathelyi Haladás 19 9 4 6 26–16 +10 31
6. MTK Budapest 20 9 4 7 28–25 +3 31
7. Diósgyőri VTK 20 8 5 7 21–29 –8 29