A hosszabbítás pillanataiban vesztett el két pontot a Győr

2009.05.13. 21:09
A 16. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Győri ETO 3–1-re is vezetett, ám a 93. percben Csontos Zoltán a kapunak háttal, parádés mozdulattal gólt szerzett, s ezzel pontot mentett a szombathelyieknek, akik a döntetlennel megerősítették harmadik helyüket a bajnokságban.
Fotó: Czagány Balázs

A Soproni Liga 16. fordulójából elhalasztott Győri ETO–Szombathely Haladás mérkőzést pótolták szerdán 19 órától az ETO-parkban. A hazaiak a hétvégén elszenvedték első vereségüket Dragoljub Bekvalac irányítása óta, mivel a Fehérvár 2–1-re győzni tudott a Rába partján.

A Haladás legutóbb a bajnok MTK otthonából hozta el a három pontot a szabadrúgásból gólt szerző Kenesei Krisztián jóvoltából, amellyel nagy lépés tett a harmadik hely megszerzése felé. Erre még a hazaiaknak is volt a mérkőzés előtt esélye, így izgalmas és kiélezett csatát várhattak a nézők.

A találkozón a győriek szerb vezetőedzője nem ülhetett le a kispadra, mivel a múlt héten többször is rosszullétre panaszkodott, így egy újvidéki kórházba került, ahol jelenleg is ápolják. Munkáját ideiglenesen segítője, Szabó Ottó vette át.

Az első percekben szombathelyi helyzetet láthattak a nézők. Kenesei Krisztián a jobb oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, Guzmics Richárd emelkedett a legmagasabbra, ám 8 méterről leadott fejesét Szasa Sztevanovics nagy bravúrral szögletre ütötte a jobb felső sarok elől.

A Győr ezek után szépen lassan átvette a mérkőzés irányítását. Előbb a litván Linas Pilibaitis lőtt távolról, majd a gólkirály cím legnagyobb várományosa, Bajzát Péter fejelt az oldalhálóba. A mezőnyfölény nem sokkal később góllá érett: Rati Alekszidze passzolt a bal oldalon elfutó Mário Bicákhoz, aki ballal centerezett Bajzát Péternek, a támadó pedig 8 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát (1–0).

A szünetig továbbra is a hazaiak kezdeményeztek többet, de Kenesei és Tóth Péter révén a Haladás is veszélyeztetett, újabb találat azonban nem született.

Alig kezdődött el a második játékrész, máris két góllal vezetett a zöld-fehér mezben játszó hazai csapat. Tarmo Kink a jobb oldalról tört be, majd 20 méterről, ballal hatalmas gólt rúgott a hosszú sarokba (2–0).

A következő negyedórában felváltva kerültek helyzetbe a csapatok, de többnyire a kapu mellett vagy fölött szállt el a labda. A 61. percben Sipos tört be a 16-oson belülre, majd éles szögből a léc alá vágta a labdát (2–1).

A Győr Rati Alekszidze révén azonban tovább növelte az előnyt: a 77. percben Völgyi Dániel lövése kijött Rózsa Dánielről, a labdára a grúz csapott le a leghamarabb, és a jobb alsó sarokba lőtte azt (3–1).

A mérkőzést már szinte megnyertnek tekintette a kilátogató mintegy 6000 szurkoló, ám előbb Sipos volt – újra – eredményes a 89. percben (3–2), majd a csereként beálló Csontos a kapunak háttal, hanyatt dőlve szerezte meg a vendégek egy pontot érő találatát (3–3).

A találkozó képe alapján a hazaiak megérdemelték volna a három pontot, de egy rövidzárlat miatt távolabb kerültek a bronzéremtől.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SOPRONI LIGA

Helyszín: ETO Park
Nézőszám: 6000
Játékvezető: Arany T.
Asszisztensek: Erős, Butkai Zs.

Gólszerző(k): Bajzát (27), Kink (46.), Alekszidze (77.) ill. Sipos (61., 89.), Csontos (93.)
Cserék: Pilibaitis h. Böőr (65.), Bicák h Jäkl (73.), Alekszidze h. Brnovics (88.) ill. Vörös h. Csontos (24.), Kenesei h. Maikel (80.), Rajos h. Kovács (82.)
Sárga lap: Bicák (40.)

1. DVSC-TEVA 27 19 4 4 63–25 +38 61
2. Újpest FC 27 16 8 3 55–31 +24 56
3. Szombathelyi Haladás 27 14 5 8 40–27 +13 47
4. ZTE FC 27 13 7 7 44–38 +6 46
5. FC Fehérvár 27 12 5 10 36–31 +5 41
6. MTK Budapest 27 12 5 10 36–35 +1 41