Győztes meccsen vált legendává Lipcsei

2010.05.18. 20:11
Immár Lipcsei Péter lépett pályára a legtöbbször a Ferencvárosban (Fotó: Németh Ferenc)
A Soproni Liga 29. fordulójának nyitó mérkőzésén a Ferencváros hazai pályán Anthony Elding és a debütáló Gárdos András góljával 2–0-ra legyőzte a Lombard FC Pápát.

A találkozó előtt köszöntötték a hazaiak újdonsült rekorderét, az ezúttal a kezdőcsapat tagjaként pályára lépő Lipcsei Pétert, aki 647. alkalommal húzhatta magára a Ferencváros mezét.

LIPCSEI: CSAK A JÓRA EMLÉKSZEM MAJD
„Óriási dolog, csodálatos volt ez a húsz év. Van egy transzparens nálunk az öltőzőben, az áll rajta: »A rossz emlékek elégnek, a jók ragyognak«, biztos vagyok benne, hogy én csak a jóra emlékszem majd" – nyilatkozta a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek Lipcsei Péter, aki 647. díjmérkőzésén lépett pályára a Ferencvárosban, és ezzel a zöld-fehérek egyedüli rekordere lett.
„Nagyon remélem, hogy a Fradinál dolgozhatom majd, és ilyen tehetséges fiatalokkal foglalkozhatom, mint Gárdos András, akinek ezúton is gratulálok a bemutatkozásához és a góljához" – válaszolt Lipcsei arra a kérdésre, hogyan képzeli el a jövőjét.
„Nagyon jó érzés volt betalálni az első NB I-es mérkőzésemen, köszönöm mindenkinek, aki segített, főleg az edzőknek és a családomnak. Lipcsei Péter mentalitása szenzációs, nagyon jó futballista, gratulálok neki ahhoz, amit elért" – nyilatkozta a Ferencváros második gólját szerző Gárdos.

A kiegyenlített mezőnyjátékot hozó első játékrész elején a hazaiak előtt adódtak a nagyobb helyzetek: Ferenczi a 14. percben fordulásból lőtt kevéssel a léc fölé, majd nyolc perccel később Elding lekészítése után egy védőt kicselezve vette célba a jobb felső sarkot, bánatára Szűcs nagy bravúrral szögletre mentett. A két helyzet között Schembri ugyan közelről a kapuba talált, ám Németh játékvezető les címén annulálta a gólt – nem biztos, hogy helyesen tette.

A kezdeti hazai fölény hamar eltűnt, és a szögleteket futószalagon gyártó vendégek Szabó és Gyömbér lövésénél is csak centiméterekre voltak a vezető gól megszerzésétől. Három perccel a félidő zárása előtt azonban ismét a Ferencvároson volt a sor, előbb Szűcs hibája után Abdi került helyzetbe, és bár ekkor még védeni tudott a pápaiak kapusa, a sarokrúgás után Elding közeli próbálkozásánál már nem (1–0), így egygólos hazai vezetés mellett vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész elején előbb Stockley, majd Elding és Abdi révén növelhette volna előnyét a hazai csapat – egyikük sem járt sikerrel –, mielőtt Ferenczi került óriási ziccerbe, teljesen szabadon kapott labdát az ötös előterében, Szűcs mellett azonban már nem tudott a kapuba találni.

Lipcsei a 63. percben a közönség vastapsa mellett hagyta el a játékteret, helyére a két csapat első mérkőzését eldöntő Wolfe állt be.

Hat perccel később Elding megszerezhette volna saját maga, és csapata második gólját is, ám a 16-osról leadott lövésére Szűcs leért, majd a vendégek kapusa Ferenczi közeli próbálkozásánál újabb bravúrt bemutatva őrizte meg hálóját az újabb góltól.

Nem sokáig, ugyanis az első felnőtt élvonalbeli mérkőzésén csereként pályára lépő Gárdos a 76. percben Schembri beadása után kapásból a bal felsőbe lőtt (2–0).

A hátralévő időben jobbára a Ferencváros akarata érvényesült, újabb gólt azonban egyik csapat sem szerzett, így végül 2–0-s győzelemmel búcsúzott Lipcsei Péter az Üllői úttól.