Négy tizenegyes és három kiállítás Pápán

2012.11.16. 19:06
Tisza Tibor egyik büntetőjét sem hibázta el (Fotó: Grnák László)
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a tizenharmadik Lombard Pápa a nyolcadik Diósgyőri VTK csapatát fogadta. A vendégek az első félidőben öt perc alatt két büntetőt is elvégezhettek, s mivel Tisza Tibor mindkettőt értékesítette, így kétgólos diósgyőri előnnyel vonultak a szünetre a csapatok. A második félidőben előbb a játékvezető kiállította a diósgyőri Nagy Tamást, majd a 61. percben a hazaiak javára is ítélt egy 11-est, amelyet Goran Marics értékesített. Újabb öt perccel később Gosztonyi András is piros lapot kapott, a hosszabbításban pedig a csereként beállt Michal Hanek is, aki a 16-oson belül rántotta le Youssef Sekourt, így aztán a végén Marics ugyancsak büntetőből kiegyenlített.

Kicsit akadozva indult a találkozó, de az vitathatatlan volt, hogy a hazaiak irányították a játékot, s az első helyzetek előttük is adódtak, ám Mouhamadou Seye lövései után a labda rendre az égbe szállt. A pápai kapunál mindössze egy nem túl erős Gosztonyi András-lövést kellett fognia Szűcs Lajosnak.

Így aztán szinte derült égből villámcsapásként jött a 25. percben egy büntető, amikor Rodenbücher István egy teljesen ártalmatlan szituációban buktatta a 16-oson belül Vadász Viktort. „Jutalma” nem is lehetett más, mint sárga lap és büntető, amelyet Tisza Tibor értékesített (0–1).

Öt perccel később Gosztonyi András esett el Tóth Bence szorításában a 16-oson belül. A játékvezető ezúttal is a büntetőpontra mutatott, és Tisza ezúttal sem hibázott (0–2).

Ezek után megint a pápaiak domináltak, de Seye lövése és Goran Marics fejese ezúttal sem talált kaput, nem úgy Youssef Sekour próbálkozása, amely után a kapuban kötött ki a labda. A dolog apró szépséghibája, hogy a pápai támadó kézzel ütötte azt, így a játékvezető természetesen nem adta meg a gólt.

A második félidő egy Tóth Bence-szabadrúgással kezdődött, amelyet azonban fogni tudott Tajti Norbert, mint ahogyan nem sokkal később Sekour fejesét is. Az 55. percben aztán megfogyatkoztak a vendégek, miután Nagy Tamás másodszor szabálytalankodott sárga lapot érően, így megkapta a pirosat is.

Öt perccel később aztán Michal Hanek buktatta a büntetőterületen belül Seyét. Ezért is járt a 11-es, amit Marics értékesített (1–2). Újabb öt perc múlva Gosztonyi szállt bele nyújtott lábbal Tóthba, ami után ő is mehetett zuhanyozni.

A hátralévő időben nyomasztó fölényben játszottak a hazaiak, s Marics gyakorlatilag körbelőtte a kaput, de nem tudott túljárni Tajti Norbert kapus eszén. A hosszabbításban azonban a csereként beállt Michal Hanek a 16-oson belül lerántotta Youssef Sekourt, így neki is járt a piros, és Marics ismételten egy büntetőből kiegyenlített (2–2).