Kettő kettes „szabványdöntetlen” a Paks-Fradin

2013.11.24. 18:32
A labdarúgó NB I tizenötödik fordulójában a Ferencváros Paksra látogatott, és egy fordulatos mérkőzésen 2–2-es döntetlenre végzett. Ezzel a bajnokival lezárult az NB I 2013-2014-es idényének őszi szakasza.

Nagy küzdelmet hozott a zöld-fehér csapatok meccse (Fotó: Mirkó István)

NB I
15. FORDULÓ

Paks–Ferencváros 2–2 (Bartha 61., Simon A. 63., ill. Böde 43., Jenner 66.)

Mi tagadás, egyik zöld-fehér csapat sem arról álmodott, hogy középmezőnyben rostokolva várja majd az őszi idény utolsó fordulóját: a Paks ennek alján, a Ferencváros ennek élén hegyelt, és bizony egyikük sem ezt tervezte még a nyáron. Arról már nem is szólva, hogy kifejezetten rossz formában (ketten összesen két győzelmet arattak legutóbbi tizennégy mérkőzésükön) vágtak neki a felek a paksi találkozónak – amelyen az első öt percben egy-egy gólt szerezhettek volna, de Böde Dániel éppen annyit lökött testtel a ziccerben lévő Nyári Tiboron, hogy annak lövése célt tévesszen, Ulysse Diallo pedig hat méterről sem tudott túljárni Csernyánszki Norbert eszén.

Simon Attila is ilyen távolságról rontott ziccert, a paksi gólvonalon viszont nagyot alakított Fiola Attila, kifejelvén Diallo emelését, aki Csernyánszki mókás hibája után (a kapus kezéből egyszerűen hozzá csúszott a labda) emelt kapura. Végül mégis a Fradi vonult előnnyel szünetre, mert Diallo fejese után Böde Dániel a 16-os vonaláról a bal alsóba rakétázott (0–1).

A pihenő után megújult erővel gyürkőztek neki a csapatok a sártengernek, és egy negyedórás harc után percek alatt három gólt is láthattunk! Előbb az egykori Fradi-játékos Bartha László lőtte a jobb alsóba a Gersontól kapott labdát (1–1), majd Gerson bűnrossz hazaadását terelte Jova Simon Attilához, aki köszönte szépen, és élt a lehetőséggel (2–1), végül Csernyánszki nézte be a bal sarokba Julian Jenner távoli beadását (2–2).

Ritka eset állt így elő: egy csapat játékosai egyetlen gólpasszt sem jegyeztek, mégis rúgtak két gólt...

A hajrára Horváth Ferenc megerősítette támadósorát, beküldve Délczeg Gergelyt, Kiss Tamást és Tököli Attilát is, de újabb gólt már nem ért el a Paks, sőt, a mérkőzés utolsó perceiben alig jött ki térfeléről. A döntetlen igazságosnak mondható, a most szerzett egy-egy pont azonban egyik félnek sem igazi siker.

Ezzel a négygólos döntetlennel (a fordulóban négy bajnoki zárult 2–2-vel) lezárult az NB I 2013-2014-es idényének őszi szakasza. Őszi bajnok lett a Debrecen, kieső helyen a Puskás Akadémia FC, Kaposvári Rákóczi kettős áll. Ne feledjük, két fordulót előrehoztak tavaszról, azokkal, no és pár érdekesnek ígérkező kupamérkőzéssel zárul majd az idei futballév.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

Forrás: mlsz.hu

„Nagyon nehéz körülmények között kellett játszani, több ívelést kellett alkalmaznunk, hiszen a körülmények ezt tették lehetővé – nyilatkozta Ricardo Moniz a mérkőzést közvetítő Sport TV-nek. – Diallo révén hamar vezetést szerezhettünk volna, de ezt elmulasztottuk, a szünetre mégis előnnyel vonulhattunk. A második félidőben aztán pillanatok alatt megfordult az állás két nagy védelmi megingást követően. Szerencsére ki tudtunk egyenlíteni. Diallo és Leonardo révén a korábbiaknál veszélyesebbek voltunk a kapura, de hátul sajnos továbbra is gyengélkedünk, olyan hibákat követünk el, amiket az ellenfél megbüntet. Az ilyen utolsó pillanatokban megítélt szabadrúgásokat pedig pontosabban kell elvégeznünk, mert ezek is gólszerzési lehetőségek egy ilyen mérkőzésen, ilyen körülmények között."

A paksiakat irányító Horváth Ferenc így értékelt:
„A pálya talaja rányomta a bélyegét a játékra, de ahhoz képest szerintem egy jó meccs volt, iramában és játékban is. Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, Voltak olyan periódusok, amikor a Fradi dominált, volt olyan periódus, amikor mi domináltunk. Összességében igazságosnak ítélem meg a döntetlent. Nagyon sokat kell ahhoz dolgozunk, hogy a szerencse újra mellénk álljon. Szerintem pont egy ilyen meccsen, ilyen talajú pályán fordult ellenünk, remélem, hogy most ezzel visszafordul."