Sziviccsel sem nyert a DVTK Kecskeméten

2014.03.08. 13:58
Az ünneplő Futács Márkó büntetőből szerezte meg a vendégek vezetést érő gólját (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 19. fordulójában a tizedik Kecskemét a negyedik DVTK-t fogadta. A vendégek a 15 percben Futács Márkó büntetőjével szereztek vezetést, majd két kapufát is lőttek. Ettől függetlenül a hazaiaknak is volt egyenlítési lehetőségük, s végül a 63. percben Varga Róbertnek sikerült is egalizálnia. A hajrában Kádár Tamás kiállítása miatt megfogyatkoztak a diósgyőriek, de az eredmény már nem változott.

Nem kezdődött túl nagy iramban a találkozó, de az egyértelműen kirajzolódott, hogy a Kecskeméten mind ez idáig nyeretlen vendégek irányítják a játékot, ami aztán negyedóra elteltével góllá is érett. Igaz, ehhez Németh Ádám játékvezető is kellett, aki egy előreívelt diósgyőri szabadrúgás után ítélt büntetőt, miután Póti Krisztián lerántotta a 16-oson belül Futács Márkót. A szabálytalanság ténye nem vitatható, az más kérdés, hogy azért ilyenért ritkán szoktak 11-est ítélni. A sértett pedig gólra váltotta, így a látogatók szereztek vezetést (0–1).

Ezt követően a hazaiak is aktiválták magukat, nyomni is kezdtek, de a legveszélyesebb lehetőségük így is csak a 33. percben alakult ki, amikor Dejan Karan fejese szállt kevéssel a kapu fölé. A félidő hajrája viszont a vendégeké lett, akik kis híján újabb gólt szereztek, amikor Nikházi Márk lövése a keresztlécről pattant a mezőnybe.

A második félidő úgy kezdődött, ahogyan az első zárult: diósgyőri kapufával. A 48. percben Zoran Kosztics csavart a bal kapufára, ahonnan a labda a jobb kapufa mellett pattant az alapvonalon túlra.

Ettől függetlenül a szünetben végrehajtott kettős cserének köszönhetően a hazaiak váltak aktívabbá, s ez már komolyabb helyzetekben is megmutatkozott: előbb Karan fejesét kellett bravúrral fognia Nenad Rajics kapusnak, majd Forró Gyula fejese szállt fölé. A 63. percben aztán góllá érett a hazaiak fölénye: egy balról előreívelt szabadrúgás után Varga Róbert csúsztatott a kapu bal alsó sarkába (1–1).

Az egyenlítést követően kissé visszább vettek a csapatok. Ez ugyan nem jelentette azt, hogy lemondtak volna a gólszerzésről, de már inkább a biztonságosabb védekezésre törekedtek, s emiatt a lehetőségek száma is jóval kevesebb lett. Azért a vendégek kétszer is komoly helyzetbe kerültek, ám Augusto Batioja és Kosztics lövését is védte Vukasin Polekszics. A 86. percben Kádár Tamást állították ki, miután két kézzel lökte el Darko Pavicsevicset, amikor nem is volt játékban a labda. Az eredmény azonban ezután sem változott.