Kanta duplázott, sorozatban nyolc vereségnél jár a Honvéd

2014.05.17. 13:55
Negyvenöt perc szenvedés után Kanta duplájával nyert az MTK (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB I 29. fordulójának első szombati mérkőzésén az MTK Kanta József duplájával 2–0-ra legyőzte a Honvédot. A kispestiek sorozatban nyolcadik bajnokijukon szenvedtek vereséget.

A Honvédnál nagy a baj, a kispestiek előző hét bajnokijukon egyetlen pontot sem szereztek – ez az NB I leghosszabb aktív vereségsorozata. Hetesnél hosszabb nyeretlenségi szériája legutóbb 2011-ben volt a kispestieknek, az kilenc meccs után szakadt meg.

A nézők hiánya miatt szinte teljes csöndben lejátszott bajnoki sem úgy indult, ahogy azt a kispestiek elképzelték, rögtön letámadt a kezdés után az MTK – igaz, ziccert így sem tudtak kialakítani a vendégek.

Az első negyedóra tanácstalansága után aztán villant egyet a Honvéd, és kis híján a vezetést is megszerezte a 16. percben. Vernes húzott el a balon, majd az ötös sarkáról bombázott is azonnal, Hegedüs jól zárta a szöget, így ki tudta még paskolni a labdát a jobb alsóból.

Ami ezt követte, arra egyik csapat sem lehet büszke. A találkozó leginkább egy edzőmeccsre kezdett hasonlítani, középen adogattak – rengeteg hibával – a felek, ráadásul helyzetet sem láthatott az a pár néző, aki kilátogatott a Bozsik József Stadionba.

A szünet előtt azért így is betalálhatott volna még a Honvéd, de Vernes újabb tekerését ki tudta ütni az elfekvő Hegedüs.

A fordulás után már bátrabb futballt láthattunk, jött is rögtön egymás után két MTK-helyzet, de Vass Patrik és Kanta sem tudott túljárni a Honvéd kapusának eszén.

Az 56. percben viszont már nem hibázott Kanta József, 19 méterről, balról rúghatott szabadot, és bár alig egy perccel előbb innen Kemenes kezébe emelt, most tökéletesen kilőtte a jobb felsőt (0–1).

Hat perccel később Kanta el is döntötte a találkozót: gyors kontra végén Vass Ádám gurította középre a labdát a kék-fehérek támadójának, aki higgadtan, 8 méterről a kapu közepébe bombázott (0–2).

A végén még akadt egy-két kisebb Honvéd-lehetőség, de az állás már nem változott. A kispestiek sorozatban nyolcadik bajnokijukon szenvedtek vereséget.