Az öltözőben megsérült Torghelle nélkül is bennmaradt az MTK

2014.05.09. 18:55
A labdarúgó NB I 28. fordulójának nyitó mérkőzésén az MTK hazai pályán 2–1-es győzelmet aratott a legutóbbi hat bajnokiján egy pontot szerző Puskás Akadémia ellen, így matematikailag is biztossá tette a bennmaradását.

Horváth Zsolt (jobbra) szerezte az MTK második gólját (Fotó: Szabó Miklós)

Még el sem kezdődött a meccs, máris olyan esemény történt, amelyről még sokáig fogunk beszélni. Az MTK közkedvelt támadója, Torghelle Sándor az öltözőben, a sportszár felhúzása közben csípőízület-sérülést szenvedett, a kellemetlen fájdalom pedig a játékos combjára is kisugárzik, így a támadó nem tudta vállalni a játékot...

A korábbi magyar válogatott csatár teljesítményét nehéz volt túlszárnyalni a pályára lépő játékosoknak, akik az első harminc percben nem is tudtak megbirkózni a feladattal, alig-alig forogtak veszélyben a kapuk. A félidő hajrájában azonban felpörögtek az események, főleg a hazaiak jóvoltából.

A 35. percben még Sztefan Denkovics veszélyeztette az MTK kapuját, az ellentámadás végén azonban megszerezte a vezetést Garami József jó formában lévő csapata. Kanta József fejjel nem tudta a kapu irányába terelni a labdát, Vass Patrik lökete pedig levágódott az egyik felcsúti védőről, de nem múlt el a veszély, Nagy Tibor gyűjtötte be a labdát, a tizenhatos jobb oldalánál lefutotta emberét, majd középre emelt, Szekeres Adrián pedig roppant balszerencsés mozdulattal a saját kapuját vette be – a meccset a lelátóról szemlélő, szotyit falatozó Torghelle (is) jót mosolygott a látottakon. 1–0

A második félidőt ott kezdték a fővárosiak, ahol az elsőt abbahagyták – góllal. A PAFC jelenlegi, az MTK korábbi védője, Szekeres ezúttal sem állt a helyzet magaslatán, Kanta beadása után nem tudott felszabadítani, Vass Patrik pedig azonnal kapura lőtt. A hazaiak jobb oldali támadójának próbálkozását Lubos Hajdúch még kivédte, de a kipattanóra korán eszmélő Horváth Zsolt közeli kísérleténél már nem volt esélye. 2–0

A hajrában a PAFC bátrabban futballozott, Tischler Patrik pályára küldése megtette hatását. A csereként beállt csatára 77. percben látványos bokapasszal hozta nagy helyzetbe Lencse Lászlót, akinek az első kísérletét még védte a hazaiak egyik legjobbja, Hegedüs Lajos, de másodszorra már nem hibázott a korábbi MTK-támadó. 2–1

A szépítő gólt megelőzően egyébként Lencse a kapufát is eltalálta egy szép egyéni alakítás végén, a hajrában pedig könnyedén kiegyenlíthetett volna a Puskás Akadémia, ha a meccs negatív hősének, Szekeresnek a fejesét nem hárítja bravúrral a fővárosiak kapusa.

Az MTK sikerének köszönhetően biztossá tette bennmaradását, míg a legutóbbi hat bajnokiján egy pontot szerző felcsúti együttes bízhat benne, hogy a Mezőkövesd nem gyarapítja pontjainak számát.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
MTKPUSKÁS AKADÉMIA 2–1 (Szekeres 36. – öngól, Horváth Zs. 47., ill. Lencse 77.)

A MÉRKŐZÉS UTÁNI ÉRTÉKELÉSEK

„Hatalmas győzelem volt! Helyenként jól is játszottunk, ha egy picit jobban koncentrálunk, akkor több góllal is megnyerhettük volna ezt a mérkőzést. A gólom előtt is voltak olyan helyzetek, amikor úgy éreztem, hogy jöhetett volna a labda, de akkor még nem jutott el hozzám, de szerencsére jókor voltam jó helyen” értékelt a Sport Tv-nek Horváth Zsolt, az MTK labdarúgója.

„Jól hajráztunk az utóbbi mérkőzéseinken, nagy mértékben sikerültek a befejezések. Nem mondom, hogy mind, de azért szép számmal rúgtuk a gólokat és hát, aki gólt rúg, az időnként nyer is. A fociban megszokottak a váratlan veszélyek, de nekünk is voltak lehetőségeink, amelyeket ha jobban kihasználunk, nyugodtabban néztük volna a mérkőzés végét. Eszembe sem jutott, hogy Torghelle Sándorral probléma lesz, de úgy érzem, hogy helyesen járt el, amikor azt mondta, hogy nem akarja tönkretenni a lábát. Remélem, hogy a következő héten már játszani fog” mondta a hazaiak szakmai igazgatója, Garami József.

„Szerencsétlen meccs volt ez számunkra, hiszen abban a periódusban kaptuk az első gólt, amikor mi voltunk nyeregben és irányítottuk a mérkőzést, az MTK térfelén futballoztunk, majd jött Szekeres Adrián szerencsétlen mozdulata, amelyet ha százszor is megpróbál, nem tudná megismételni. Nagyon nehéz helyzetbe hoztuk ezzel a vereséggel magunkat, de van még két meccs hátra és ezekre úgy kell tekintenünk, hogy további pontokat szerezzünk. Terveztük, hogy majd átállunk két támadóra, ez sikerült is. Úgy gondolom, hogy az MTK-ban még benne volt a keddi Magyar Kupa-elődöntő visszavágója és egy kicsit elfáradtak, ezért is tudtunk a végén nyomást helyezni rájuk. Ugyan a kontratámadásaink veszélyesek voltak, de ők megőrizték az előnyüket. Több olyan helyzetünk is akadt, amelyek alapján a győzelmet is megszerezhettük volna” nyilatkozta Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője.