Osztálykülönbség: négy góllal verte a DVTK a Vasast

2014.08.13. 19:30
Bacsa Patrik (jobbra) szerezte a Diósgyőr második gólját (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
A labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában a tavalyi döntős Diósgyőri VTK a Vasashoz látogatott, és helyzeteit magabiztosan gólra váltva 4–0-ra győzve jutott tovább.

MAGYAR KUPA
1. FORDULÓ

Vasas (II.)–DVTK 0–4 (0–2)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 2500 néző. V: Nazsa
Vasas FC: Németh G. – Görgényi, Grúz, Tamás L., Hajdú – Vida, Nagy T. (Takács K., 82.), Berecz, Ádám M. (Menyhárt, 57.), Nagy D. (Ferenczi, 66.) – Remili. Vezetőedző: Szanyó Károly
A kispadon: Hermány (kapus), Kékesi, Pál D., Oláh L.
Diósgyőri VTK: Rados – Okuka, W. Alves, Debreceni, Husic – Bori, Egerszegi, Bognár (Németh M., 66.), Gosztonyi – Bacsa (Marjanovics, 60.), Griffiths (Takács T., 53.). Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
A kispadon: Egyed (kapus), Grumics, Nikházi, Eperjesi
Gólszerző: Bori (27.), Bacsa (34.), Takács T. (55.), Gosztonyi (81.)

„Pokoli nehéz" mérkőzésre számított Angyalföldön a tavalyi döntős Diósgyőr edzője, Tomiszlav Szivics, ennek megfelelően a lehető legjobb kezdő tizenegyet küldte pályára a másodosztályú házigazda ellen. A Vasas nem is kezdett megilletetten, némi „ismerkedés", pár rossz beadás és pontatlan középtávoli lövés után Remili Mohamed ollózását hárították a kapu előtt a vendégvédők.

Egy elrontott szöglet után azonban a DVTK szerzett vezetést: Bori Gábor lefülelte a beadást, összejátszott Bognár Istvánnal, majd a pontos centerezést az ötös elől a bal sarokba küldte: 0–1!

Nem sokkal később Bognár egy újabb gólt előkészített: a 16-os előtt kényszerítőzött az első diósgyőri mérkőzését vívó Georges Henri Griffithsszel, közeli lövését védte Németh Gábor, de Bacsa Patrik a kapuba vágta a kipattanót. 0–2!

Belehúzott a Vasas, nem adta fel, de hiába került többször is lövéshez Remili és Nagy Tamás, nem jártak eredménnyel. A szünet után gyorsan eldöntötte a mérkőzést és a továbbjutást a Diósgyőr: egy újabb eladott labdát Bognár játszott a csereként nem sokkal hamarabb beállt Takács Tamás elé, aki közelről nem hibázott. 0–3!

Azt mindenképpen Szanyó Károly legénysége javára kell írni, hogy ezt követően sem állt be bekkelni és szomorú szemekkel várni a hármas sípszót a piros-kék legénység, hanem immáron Ferenczi Istvánnal a fedélzeten tovább hajtott a gól(ok)ért. Remili egy szöglet után a lécre fejelt, és sokat elmond a mérkőzésről, hogy a hajrára fordulva 10:0 volt a szögletarány a hazaiak javára.

Ám ezen a mérkőzésen a vendégek sokkal jobban értékesítették helyzeteiket, Gosztonyi András gondoskodott arról (0–4), hogy még jobban átérezzék a hazaiak az osztálykülönbséget.

A MAGYAR KUPA 1. FORDULÓJÁNAK EREDMÉNYEI ITT!

A labdarúgó Magyar Kupa első fordulójában a tavalyi döntős Diósgyőri VTK a Vasashoz látogatott, és helyzeteit magabiztosan gólra váltva 4–0-ra győzött.

90. PERC VÉGET MÉRKŐZÉS!

89. perc Lazar Marjanovics kap sárgát labdaelrúgásért.

87. perc Gosztonyi duplázhatna, de elvariálja.

82. perc Takács Krisztofer a pályán Nagy Tamás helyén.

81. PERC GOSZTONYI ANDRÁS IS BETALÁL!
Németh Milán ível balról középre, a szélső az ötös elől jobbal a kapu bal oldalába lő félmagasan, Németh Gábornak esélye sincs. 0–4!

75. perc Takács fejjel ment egy szögletet a kapu előtt, Berecz 25-ről a kapu fölé küldi a kipattanót.

Jelentjük, a szögletarány 10:0 a Vasasnak.

74. perc Gosztonyi András felvágja Görgényi Dávidot a hazai kispad előtt. Sárga ez is.

73. perc Husic balról betör a 16-oson belülre, a földre huppan, de tovább.

70. perc Bori Gábor kap sárgát törlesztésért, egyébként Egerszegit vágták fel. Ferenczivel kakaskodott.

66. perc
Nagy Dánielt a veterán Ferenczi István váltja, Bognárt pedig Németh Milán.

64. perc LÉC!
Vida Máté jobb oldali szögletét Remili 5-6 méterről a lécre fejeli!

62. perc
Okuka ment egy szöglet utáni kavarodást követően, fejjel, előtte Nagy Dániel veszélyes lövését blokkolták kollégái.

60. perc Lazar Marjanovics fut be Bacsa helyére.

57. perc
Ádám le, Menyhárt Attila be.

55. PERC NULLA HÁROM!
Saját térfelén ismét eladja a labdát a Vasas, Bognár becselezi magát a 16-oson belülre, jobbra kisodródva középre ad, ahonnan TAKÁCS TAMÁS hat méterről jobbal a kapu közepébe lő. 0–3!

53. perc Takács Tamás váltja Griffithset.

52. perc Ádám Martin indítja a középpályáról Nagyot, aki lövéshez jut, de Egerszegi Tamás blokkolja. Előtte a 16-os tájáról már próbálkozott, de méterekkel a bal alsó mellé lőtt.

Jól döntött Nazsa Tamás sporttárs.

47. perc
Na, ez érdekes: a hazai cserekapus, Hermány Bence kap egy sárgát, mert beszaladt a pályára, hogy visszarúgjon egy kósza labdát. Nem kellett volna. Reklamálni.

46. PERC CSERE NINCS, FOLYTATJUK!

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45. perc
Nagy ad be jobbról ballal egy kornert, amely elszáll mindenki feje fölött, a másik oldalról 11 méterről Remili jobbal az oldalhálóba lő. Többen már gólt kiáltottak.

45. perc Remili bal oldali szabadrúgását William Alves kevés híján saját kapujába menti fejjel. ÖNGÓLHELYZET!

41. perc
Debreceni András ment egy Hajdú Norbert-beadást kornerre, majd Nagy a 16-os jobb sarka elől ballal feladott lövése elzúg a hosszú felső fölött.

38. perc
Nagy előkészítése után Remili lő a léc fölé 14 méterről (vagyis inkább fordítva), miután többen is hiába kerültek lövőpozícióba.

37. perc Remili Mohamed meggyötri Bognárt, meg is tapossa, sárga.

34. PERC NULLA KETTŐ! Bognár kényszerítőzik a 16-os előtt Griffithsszel, majd nyolcról a bal alsót veszi célba, de Németh védeni tud. A kipattanó azonban BACSA PATRIKÉ, aki az ötösről az üres kapu bal oldalába lő ballal úgy, hogy egy bevetődő védő még beleért a labdába. 0–2!

33. perc
Gosztonyi labdát szerez, amelyet Griffiths elé játszik, aki éppen lőne 16-ról, de Grúz szereli.

31. perc
Nagy most jól találja el a labdát, balról a kapu elé lövi, de Rados ügyesen kilép.

27. PERC VEZET A DVTK!
Nagy újabb szöglete rossz, BORI GÁBOR elcsípi, némi sprint után a félpályától kiteszi balra Bognárnak, majd a visszakapott labdát nyolc méterről jobbal a bal alsóba vágja. A hazai védők csak nézik: 0–1!

24. perc
Már jól vannak.

23. perc
Grúz Tamás és Griffiths összecsap, kettős ápolás.

Bognár István pedig gyorsan kivágta a lepattanót.

18. perc Berecz Zsombor mozgatja meg Radost egy nem túl jó 25 méteres lökettel, majd nem sokra rá Remili ollózik kapura jóval közelebbről, de ő sem találja el jól a labdát, így blokkolnak a bekkek. Nagy Tamás adott be jobbról ballal egy szögletet, amely mindenki fölött elszállt az ötös túloldali sarkához.

15. perc Senad Husic is jelentkezik egy pontatlan beíveléssel a bal oldalról.

14. perc
Akár csak Nagy Dániel rossz beadása elhal Ivan Rados tekintélyes méretű kesztyűiben.

14. perc
Az előbb előkészítő Bori Gábor most balról teker a kapu elé egy szabadrúgást, amely minden mezőnyjátékosnak magas, és végül Németh Gábor kezei között végzi.

9. perc
Bacsa Patriké az első lövés, de a 16-oson belül nem sokkal igencsak célt téveszt.

Jelentjük, a lelátót a vendégszurkolók hangvihara dominálja.

4. perc
Gosztonyi András balról ballal középre ad, de magas ez mindenkinek.

2. perc
Remili Mohamed elől kíséri ki okosan a labdát Drazsen Okuka a jobbon.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-kékben, a vendégek tiszta fehérben.

Köszöntötték a 94 esztendős Rozner Győző korábbi szakvezetőt is.

A mérkőzés előtt megemlékeztek a nemrégiben elhunyt Molnár Csaba újságíróról, és köszöntötték az egykori remek Vasas-játékost, dr. Puskás Lajost 70. születésnapja alkalmából. Stílszerűen egy 70-es mezzel.