A DVSC véget vetett a Kecskemét nagy sorozatának

2015.04.10. 18:53
Jovanovic (jobbra) győztes gólt szerzett a Kecskemét otthonában (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB I 23. fordulójában a DVSC-Teva 2–1-re győzni tudott a Kecskemét vendégeként. A KTE szerezte meg a vezetést Kitl Miklós találatával, ám a vendégek előbb Bódi Ádám révén egyenlítettek, majd Aleksandar Jovanovic találatával a három pontot is megszerezték, véget vetve a lila-fehérek nagyszerű tavaszi sorozatának.

LABDARÚGÓ NB I
23. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Debreceni VSC 1–2 (Kitl 15., ill. Bódi 22., Jovanovic 61.)

A tavasszal pazar formában lévő KTE a felemás mérleggel nyitó DVSC-Tevát fogadta a labdarúgó NB I 23. fordulójának nyitó mérkőzésén. A lila-fehérek házi gólkirálya, Bebeto eltiltás miatt hiányzott (a Győri ETO ellen begyűjtötte ötödik sárgáját a szezonban), ami némi fejtörést okozott Bekő Balázsnak. A Lokinál Ibrahima Sidibe, Máté Péter és René Mihelic nem volt bevethető.

A DVSC kezdte jobban a találkozót, a vendégek már az első percekben mezőnyfölénybe kerültek és saját térfelére szorították a Kecskemétet. A nyolcadik percben jött a mérkőzés első nagy helyzete: Bódi Ádám tekerte kapura a labdát a bal oldalról, 22 méterről, de Tujvel leért a bal alsóba tartó kísérletre és szögletre paskolta a labdát.

A kezdeti szorításból aztán negyedóra elteltével kijött a Kecskemét, sőt, a vezetést is megszerezte a 15. percben. A mérkőzésen amúgy is remekül kontrázó hazai csapat gyors támadást vezetett, Novák Csanád lépett ki a jobb oldalon, majd középre lőtte a labdát, ami Dusan Brkovicsról levágódott, épp Szalai Dániel elé, aki nagyon okosan továbbpasszolt az érkező Kitl Miklóshoz, a 17 éves játékos pedig nagyon higgadtan lőtt laposan a kapu bal oldalába. (1–0)

A DVSC azonban nem sokáig volt hátrányban, öt perc elteltével jött az egyenlítő találat. Egy kis szögletet követően Bódi Ádám tolta meg a labdát, majd a bal oldalról, jó 25 méterről zúdított egy védhetetlen bombát a kapu jobb felső sarkába, Tomás Tujvel csak beleérni tudott az életerős lövésbe, hárítani nem tudta azt. Ez volt Bódi első gólja a szezonban az NB I-ben.(1–1)

Az első félidő második felében nagyobb helyzet nem alakult ki, de a mérkőzés továbbra is nyílt maradt. A DVSC megpróbálta tartani a labdát és mezőnyfölényt kialakítani, míg a Kecskemét gyors lefordulásokkal és kontrákkal próbált veszélyt teremteni. A szünetben 1–1-re álltak a felek.

A fordulás után is mezőnyfölényben volt a DVSC, sőt, még jobban saját térfelére szorította a házigazdát. Kétszer is csak Tujvelen múlt, hogy nem kapott gólt a KTE: az 58. percben Balogh Norbert forgolódott a tizenhatoson belül, majd hét méterről, éles szögből lőtt kapura, de a hazaiak kapusa nagy bravúrral tolta szögletre a labdát. A sarokrúgás után Szakály tüzelt 10 méterről, ám ezt a kísérletet is hárította Tujvel.

A 61. percben azonban már tehetetlen volt a kecskeméti kapus: Bódi ugratta ki Bouadlát a bal oldalon, a debreceni légiós az alapvonalról középre kanalazta a labdát, a hosszún érkező Aleksandar Jovanovicra nem figyeltek a hazaiak, a bosnyák jobbhátvéd pedig hét méterről a hálóba fejelt a jobb oldali kapufa hathatós segítségével. (1–2)

A DVSC a vezető gól megszerzése után is támadásban maradt, Bódi Ádám és Selim Bouadla nagyon aktív volt a vendégeknél. Előbbi kétszer is megpróbált bevenni Tujvel kapuját onnan, ahonnan az első félidőben sikerült neki, ám előbb a hazaiak blokkoltak, majd Laczkó állta útját a labdának.

A küzdelmes mérkőzés utolsó perceiben a Loki átadta a területet a Kecskemétnek, hiszen az idő Kondás Elemér csapatának dolgozott, ám a házigazda nem tudott mihez kezdeni ezzel, így elveszítette tavaszi veretlenségét. A DVSC 2–1-es győzelmével két pontra megközelítette a harmadik helyen tanyázó Ferencvárost.

„Változtattunk a taktikánkon azért, hogy hatékonyabbak legyünk a középpályán – értékelt Kondás Elemér, a DVSC-Teva vezetőedzője. Az ellenfelünk pontrúgásai veszélyesek voltak a magas emberei miatt. Kaptunk egy gólt, de utána szép támadásokkal fordítottunk. A végén a Kecskemét próbált minket benyomni, hosszú labdákkal operálni, ezért is cseréltünk néhányat.”

„Nem vagyok szomorú vagy elégedetlen – mondta Bekő Balázs, a Kecskemét vezetőedzője. – Ma kitettünk mindent a pályára, ami ki lehetett. Le a kalappal a játékosok előtt, mindent megtettek a győzelemért, amire volt is lehetőségünk, hiszen megszereztük a vezetést. A Debrecen képzett játékosai jól tartották középen a labdát. Figyelmetlenségből kaptuk a gólokat, de összességében elégedett vagyok.”