Csabai szomorúság – öngóllal nyert a végén a Debrecen

2015.07.19. 17:53
Hajrábeli öngóllal bukta el a hazai premieren a pontot az újonc Békéscsaba (Fotó: Lehoczky Péter)
Hiába vezetett sokáig a Békéscsaba a DVSC ellen, az utolsó pillanatban egy szerencsétlen öngóllal vesztesen kényszerült elhagyni a pályát, így a vendégek győzelemmel kezdték a bajnokságot.

LABDARÚGÓ NB I
1. FORDULÓ

Békéscsaba–Debrecen 2–3 (Laczkó 14., Viczián 36., ill. Nagy Z. 20., Tisza 69., Bényei 90. – öngól)

Nagy várakozással indulta közönség a Kórház utcába Békéscsabán, hiszen tíz éve nem láthatott NB I-es meccset. Nyitányként remek ellenfél, a DVSC érkezett, amely ráadásul azzal is büszkélkedhetett, hogy 25 éve nem kapott ki Békéscsabán.

A hazaiak nagy elánnal vetették magukat a küzdelembe, rögtön támadásokkal jelezték, hogy esélyesek bármelyik csapat ellen, akár még az Európa-ligában tüsténkedő Debrecen ellen is. Lehet, hogy a debreceniek nem vették elég komolyan a támadásokat, mert a 14. percben az egyik új békéscsabai szerzeményről, Laczkó Zsoltról megfeledkeztek, így máris vezetett az újonc. 1–0

Nem élvezhette azonban sokáig a vezetés örömét a hazai publikum, mert a 20. percben, lényegében az első támadásából egyenlített a Debrecen. Egy szöglet után nem tudott felszabadítani a hazai védelem, Nagy Zoltán pedig két lépésről a hálóba fejelt. 1–1

Lüktető, érdekes volt a játék, a közönség jól szórakozott, felváltva támadtak a csapatok, de nagy helyzet nem alakult ki. Egészen a 36. percig, amikor Viczián Ádám ügyes helyzetfelismerése ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz. 2–1

A BÉKÉSCSABAI KEDVENC, VÁCZI ZOLTÁN VÉGEZTE EL A KEZDŐRÚGÁST

A szünetben Kondás Elemér behozta a Rigában gólt szerző Castilliont, hátha sikerül Csabán is betalálnia. A holland csatár gyorsan helyzetbe is került, de felszabadítottak előle.

A 60. perc környékén átvette a játék irányítását a vendégcsapat, és érezni lehetett, hogy előbb-utóbb az egyenlítés is megszülethet. Így is lett, mert a 69. percben a nem sokkal korábban beálló Tisza rutinosan használta ki a békéscsabai védelem megingását. 2–2

A gól után valamelyest többet támadott a hazai csapat, próbálta megszerezni a győzelmet, mégis kikapott, mert az utolsó percben Korhut az alapvonal közeléből elvégzett szabadrúgása nyomán a labda kipattant a jobb kapufáról, éppen Bényei hátára, akiről a hálóba jutott. Öngól, 2–3

Ezzel a furcsa góllal elvitte a három pontot a Debrecen, bár a játék képe alapján a hazaiak mindenképpen rászolgáltak volna legalább egyre.