A Vasas rossz sorozata tört meg az újoncok meccsén

2015.08.08. 17:55
A Vasas otthonában kerekedett a Békéscsaba fölé (Fotó: Lehoczky Péter)
A Vasas 2–0-ra nyert a Békéscsaba otthonában az eddig nyeretlen újoncok mérkőzésén a labdarúgó NB I 4. fordulójában. A helyzeteiket jobban kihasználó vendégek megérdemelten szerezték meg első bajnoki pontjaikat a 2015–2016-os szezonban, a továbbra is pont nélkül szerénykedő csabaiak pedig egyre nehezebb helyzetben vannak.

LABDARÚGÓ NB I
4. FORDULÓ
Békéscsaba–Vasas 0–2 (Remili 52., Novák 58.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Rekkenő hőség és 2914 néző várta a csapatokat a Kórház utcai stadionban, ahol ezt a napot megelőzően 2004-ben találkozott élvonalbeli mérkőzésen a két együttes.

A tiszta fehérben futballozó Békéscsaba kezdte a találkozót, de a Vasas egy labdaszerzés után majdnem meglepte. Vida beadását követően Remili lőtt 11 méterről, a labda a bal oldali kapufán csattant.

Az iram és a pontosság – vélhetően a hőség miatt – nem volt kiemelkedő, de a fővárosiak fölénye az első félidő derekára egyértelművé vált, legalábbis a helyzetek alapján. Főként Lázok távoli lövései és beadásai hordozták magukban a veszélyt. A Vasas támadója a 18. percben a hazai kaput is bevette, de előtte kezezett, így az ő sárga lapjával ért véget az akció.

A 30. percben kényszerű csere történt a csabaiaknál, Viczián úgy összefejelt Adamoviccsal, hogy nem tudta folytatni a játékot, helyére Szabó Dániel állt be. Az első félidő végén Novák és Vida is megszerezhette volna vezetést a Vasasnak, de maradt a 0–0 a szünetre.

A második félidőben tovább folytatódott az első félidő forgatókönyve, azzal a különbséggel, hogy a Vasas a folytatásban már gólra váltotta a helyzeteit, hat perc leforgása alatt két gólt is szerzett az angyalföldi együttes.

Az 52. percben Remili Mohamed volt eredményes öt méterről Vida Máté beadását követően, az 58. percben pedig Novák Csanád helyezett a kapuba azt követően, hogy Remili 16 méteres lövését Mursits kapus csak kiütni tudta, pont a jó ütemben érkező csatártárs elé. 0–2

A Békéscsaba egy óra elteltével védő (Juhász) helyett csatárt (Kertész) cserélt, de így sem forgott veszélyben a Vasas vezetése.

A hajrára fordulva a Vasas kapuja elé húzódva őrizte az eredményt, kontrákra rendezkedett be. A Békéscsaba becsülettel ment az egyenlítésért vagy legalább a szépítő gólért, de helyzetekig nem jutott el. A 86. percben Borbély második sárga lapja után a kiállítás sorsára jutott, így a találkozót tíz emberrel fejezték be a hazaiak.

A 2015–2016-os bajnoki évadban három vereség után első sikerét szerző Vasas 1997 után nyert ismét élvonalbeli mérkőzést ellenfele otthonában. A Békéscsaba nulla ponttal garantáltan a tabella utolsó helyén zárja a hétvégét.

1. Ferencvárosi TC 4 4 10–2 +8 12
2. Újpest FC 4 2 2 7–3 +4 8
3. MTK Budapest 4 2 1 1 9–4 +5 7
4. Paksi FC 4 2 1 1 7–2 +5 7
5. Budapest Honvéd 4 2 1 1 7–7 0 7
6. DVSC-Teva 3 1 2 7–6 +1 5
7. Puskás Akadémia FC 4 1 2 1 4–4 0 5
8. Szombathelyi Haladás 3 1 1 1 3–4 –1 4