Futsal: egymás után harmadszor nyerte meg a Magyar Kupát a Veszprémet legyőző Haladás

2024.05.12. 18:39
A Haladás a Veszprém elleni sikerrel egymás után harmadszor nyerte meg a Magyar Kupát (Fotó: MTI/Illyés Tibor)
A címvédő Haladás 3–0-ra legyőzte a Veszprémet a futsal Magyar Kupa férfidöntőjében vasárnap a Dr. Koltai Jenő Sportközpontban.

A Haladás magabiztosan kezdte a mérkőzést és az első tíz percben beszorította a veszprémieket, de Spandler Mátyás és a védelem is a helyén volt. A folytatásban a Veszprém próbálta letámadni a címvédőt, de az oldalhálónál tovább egyik csapat sem jutott az első felvonásban.

A szünet után ismét Felipe Conde együttese volt a kezdeményezőbb, és a 22. percben Bartha Dávid góljával előnybe került, majd alig egy perccel később a magyar válogatott Rutai Balázs is betalált (2–0). Ezt követően sem vettek vissza a szombathelyiek, Vas Ádám kapufája után ugyanis Henrique Diniz adott jó passzt Dróth Zoltánnak, aki könyörtelenül értékesítette helyzetét (3–0).

A Haladás ezzel a sikerrel sorozatban harmadszor hódította el a Magyar Kupa-trófeát.