Felkészülés: a vezető gól után egy perccel bukta el a győzelmet a Loki

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2024.07.19. 20:24
A 18 éves Kohut Máté végigjátszotta a mérkőzést (Fotó: dvsc.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Debreceni VSC 1–1-es döntetlent játszott az osztrák másodosztályú SV Rieddel.

A mérkőzés elején a Ried szerzett lesgólt, és ezután is veszélyes támadásokat vezetett. A Loki 10 perc után jött ki a szorításból, és Christian Manrique, valamint Zirajr Sagojan előtt is adódott lehetőség, de aztán Engedi Márknak kellett nagy védést bemutatnia.

A gól nélküli első félidő után nem alakult ki túl sok helyzet, majd a meccs végén gyors gólváltás következett. A 90. percben Szuhodovszki Soma pontos beadása után Vajda Botond fejelt öt méterről a kapu jobb oldalába, egy perccel később azonban a bosnyák Belmin Beganovic lefutotta Meldin Dreskovicsot, majd ziccerben nem hibázott, 16 méterről a jobb alsóba lőtt – a DVSC döntetlennel zárta ausztriai edzőtáborát.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
SV RIED (osztrák)–DEBRECENI VSC 1–1 (0–0)
Ried im Innkreis (Ausztria)
DVSC: Engedi – Szenaga (Polozsij), Pellumbi (Dreskovics), Lagator, Hornyák – Szuhodovszki (Sztojkovics), Manrique (Ojediran) – Kocsis D., Szécsi (Szűcs T.), Sagojan (Vajda B.) – Kohut. Vezetőedző: Szrdjan Blagojevics
Gólszerző: Beganovic (90+1.), ill. Vajda B. (90.)

A DEBRECENI VSC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Ausztria, július 719.
DVSC–Cigánd (NB III) 6–3 (A DVSC gólszerzői: Kocsis D. 2, Dzsudzsák, Szűcs T., Polozsij, Ojediran)
DVSC–Kazincbarcika (NB II) 3–3 (Bárány, Szécsi, Manrique)