Felkészülés: kétgólos előnyről ikszelt a Fehérvár a Göztepével

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.07.17. 14:03
Török élvonalbeli csapat ellen ikszelt a Fehérvár (Fotó: fehervarfc.hu)
A labdarúgó NB I-ben szereplő Fehérvár FC felkészülési mérkőzésen négygólos döntetlent játszott a török Göztepével.

A Fehérvár az utolsó felkészülési mérkőzésén a török Göztepével találkozott Szlovéniában. Jól kezdtek a fehérváriak, a 16. percben Tobias Christensen büntetőből meg is szerezte a vezetést. Nem sokkal később a norvég támadó megduplázta góljainak számát.

A török élvonalba idén tavasszal feljutó Göztepe is tizenegyest kapott. Ez kimaradt, de a kipattanót már bevágta Ahmed Ildiz. A félidő vége előtt az egyenlítés is összejött az izmirieknek, egy szabdarúgás-variáció végén Kubilay Kanatsizkus talált a léc alá. A második félidőben már kevesebb helyzet volt, a találkozó 2–2-vel zárult. A Fehérvár veretlenül zárta a felkészülési időszakot, míg az első tétmeccsre július 25-én kerül sor, amikor Azerbajdzsánban a Sumqayit FK vendégeként lép pályára a Konferencialiga selejtezőjében.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Fehérvár FC–Göztepe (török) 2–2
FEHÉRVÁR: Tóth B. – Melnik, Szerafimov, Spandler, Schön – Csongvai, Bedi (Huszti A., 82.) – Pető (Larsen, a szünetben), Christensen (Kovács P., 76.), Katona M. (Babos B., 67.) – Gradisar (Stefanelli, 76.)
A Fehérvár gólszerzői: Christensen 2

A FEHÉRVÁR FC NYÁRI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA
Edzőtábor: Szlovénia, július 8–17.
Bábolna (megye I)–Fehérvár 0–9 (Gradisar 2, Schön, Katona M., Csongvai, Berki M., Kovács P., Simut, Kovács B.)
Fehérvár–Ajka (NB II) 3–2 (Schön, Kovács P., Katona M. – 11-esből)
Szlovéniában:
Fehérvár FC–FC Hebar (bolgár) 5–2 (Christensen, Katona M., Pető, Larsen, Kovács P.)
Fehérvár FC–NK Dekani (szlovén, II.) 1–0 (Stefanelli)
Fehérvár FC–Göztepe (török) 2–2 (Christensen 2)