Sorsoltak: a Ferencváros a Budafok ellen kezd a Magyar Kupában, a címvédő Paks a Mezőörs vendége lesz

KORMANIK ZSOLTKORMANIK ZSOLT
2024.08.26. 18:35
A Magyar Kupa (Fotó: Szabó Miklós)
Hétfőn az M4 Sport stúdiójában, a korábbi szövetségi kapitány, Gellei Imre közreműködésével elkészítették a labdarúgó Mol Magyar Kupa 3. fordulójának sorsolását. A 2024–2025-ös kiírásba most bekapcsolódó NB I-es csapatok közül a címvédő Paks a Mezőörssel játszik, a legutóbbi döntőt elveszítő Ferencváros a Budafok vendége lesz, míg az Újpest Dunavarsányba, a DVTK Kazincbarcikára, a DVSC Békéscsabára, a Nyíregyháza a Vasashoz látogat a 64-es táblán. A mérkőzéseket a szeptember 14–15-i hétvégén rendezik meg.

A Magyar Kupa első két fordulójában NB III-as és alsóbb osztályú csapatok vettek részt – 24 NB III-as és 12 megyei I-es klub maradt versenyben –, hozzájuk most csatlakozik a 2024–2025-ös idény 12 NB I-es és 16 NB II-es csapata.

Az élvonalbeli csapatok kiemeltként egymás ellen nem játszhatnak a 3. fordulóban; közülük öt kapott NB II-es, öt NB III-as, míg kettő megyei első osztályú ellenfelet – mindegyik párosításban az alsóbb osztályú csapat lesz a pályaválasztó.

Egy párban alakult ki NB II-es csata, négy meccset vívnak egymással NB III-as csapatok, míg kialakult három megyei mérkőzés is, azaz a negyedik vonalból legalább három klub biztosan ott lesz majd a legjobb 32 között is.

A 3. FORDULÓ PÁROSÍTÁSA (a mérkőzéseket a szeptember 14–15-i hétvégén játsszák le)