ELLENTÉTES UTAKON – a DVTK edzőt váltott, a litván Valdas Dambrauskast csütörtökön mutatta be a borsodi klub, szombaton első magyar élvonalbeli mérkőzésén ülhet a kispadon. Mindeközben Hornyák Zsolt a 187. NB I-es meccsen vezetheti a felcsúti csapatot, ezzel toronymagasan első a jelenlegi szakvezetők (és idevehetnénk számtalan nem aktív NB I-es szakembert is, akinek nincs ennyi meccse a magyar élvonalban). A Puskás Akadémia trénere 2019-ben került a PAFC élére, azóta dolgozik a klubnál, amellyel reális esélye van megszerezni a bajnoki címet.
Nagyszerű formában lévő vendégcsapat érkezik Miskolcra – írtuk volna, csakhogy a Puskás Akadémia kedden Nyíregyházán kiesett a Magyar Kupából, vagyis vereség után lép pályára szombaton az OTP Bank Ligában.
„Ez csalóka, mert lehet, a kiesés feltüzeli, még éhesebbé teszi az ellenfelet – mondta lapunk kérdésére Holdampf Gergő, a DVTK harmincéves csapatkapitánya. – Ugyanakkor fontos, hogy ne azzal foglalkozzunk, mi történik a felcsútiaknál, magunkra kell összpontosítanunk.”
Most különösen, amikor a litván vezetőedző még ismerkedik a csapattal, néhány óra közös munka után kell a listavezető ellen helytállni. Mire lehet ez elég?
„Egyből belecsaptunk a közepébe – mondta a futballista az első benyomásairól. – Az első edzés után világossá vált, hogy a pontosság, a fegyelem nagyon fontos szempont, a kemény munka lesz jellemző az edzéseinkre, azt már érezhettük, megtervezett, tudatosan felépített gyakorlásokra számíthatunk, semmit sem csinálunk cél nélkül. Ilyen rövid idő alatt az alapelveket lehet csupán átvenni, az edző elmondta, tudja, hogy rossz szériában vagyunk, ilyenkor az a fontos, hogy ne féljünk a hibázástól, a rossz passztól, ha nem sikerül valami, csináljuk tovább, bátran vállalkozzunk. Aki próbálkozik, de adott esetben fél méterrel hosszabban passzol, annak nem kell tartania retorziótól, inkább a felelősség elkerülését kérhetik rajtunk számon. A tabella első helyezettje érkezik hozzánk, a stabil védekezés lesz az alap, és tudjuk, hogy a közönségünk azt várja, hazai pályán támadjunk, uraljuk a mérkőzést, de szerintem ebben a helyzetben mindenki elfogadja, ha célratörő játékkal leszünk eredményesek. Természetesen megvan a meccstervünk, de erről többet most nem mondhatok.”
Erősítheti a diósgyőriek önbizalmát, hogy októberben pontot vittek haza Felcsútról, akkor Lamin Colley szerzett vezetést a Puskásnak, Bényei Ágoston egyenlített.
A vendégcsapat hivatalos oldalán Jakub Plsek arról beszélt, megviselte a csapatot a nyírségi kupakiesés.
„Senki sem szereti a vereséget – mondta a 31 éves cseh középpályás. – A kupában is nagy céljaink voltak, de abban a sorozatban nincs lehetőség a javításra. A Nyíregyháza betalált, mi nem, ám nincs idő keseregni. A bajnokságban jól szerepeltünk eddig, Diósgyőrben is azon leszünk, hogy folytassuk a jó sorozatunkat. A mi szempontunkból nem jött jókor a riválisnál az edzőváltás, mert az gyakran felrázza a csapatokat. Hasonló mérkőzésre számítok, mint Debrecenben, ahol szintén meg kellett küzdenünk a győzelemért. De ha csapatként, a fő erősségünket kidomborítva futballozunk, annak biztosan meglesz az eredménye. Jó játékot kell felmutatni mindenhol, ám főleg a támadóharmadban, a helyzeteknél, nem megfeledkezve természetesen a szervezett védekezésről sem. Most nem fontos a pillanatnyi állás, a végén senkit sem érdekel, menet közben ki hányadik volt, csak a vége számít. Most Diósgyőrben kell megmutatnunk, mire vagyunk képesek.”
NB I
22. FORDULÓ
Március 1. (szombat)
14.30: ZTE FC–Nyíregyháza Spartacus FC (Tv: M4 Sport)
17.00: DVTK–Puskás Akadémia (Tv: M4 Sport)
19.30: Újpest FC–MTK Budapest (Tv: M4 Sport)
Március 2. (vasárnap)
14.00: DVSC–Fehérvár FC (Tv: M4 Sport)
16.30: Kecskeméti TE–Paksi FC (Tv: M4 Sport+)
18.00: Ferencvárosi TC–ETO FC Győr (Tv: M4 Sport)
AZ ÁLLÁS | M | Gy | D | V | L–K | Gk | P |
1. Puskás Akadémia | 21 | 14 | 2 | 5 | 36–22 | +14 | 44 |
2. Ferencvárosi TC | 21 | 11 | 6 | 4 | 33–22 | +11 | 39 |
3. Paksi FC | 21 | 11 | 4 | 6 | 43–34 | +9 | 37 |
4. MTK Budapest | 21 | 10 | 3 | 8 | 34–30 | +4 | 33 |
5. Diósgyőri VTK | 21 | 8 | 7 | 6 | 28–30 | –2 | 31 |
6. Újpest FC | 21 | 7 | 8 | 6 | 23–20 | +3 | 29 |
7. ETO FC Győr | 21 | 7 | 7 | 7 | 30–27 | +3 | 28 |
8. Fehérvár FC | 21 | 7 | 3 | 11 | 26–31 | –5 | 24 |
9. Zalaegerszegi TE | 21 | 6 | 5 | 10 | 26–31 | –5 | 23 |
10. Nyíregyháza Spartacus | 21 | 6 | 5 | 10 | 24–33 | –9 | 23 |
11. Debreceni VSC | 21 | 5 | 4 | 12 | 34–44 | –10 | 19 |
12. Kecskeméti TE | 21 | 4 | 6 | 11 | 20–33 | –13 | 18 |