A szünetben még vesztésre állt, de fordított a Nyíregyháza

2007.05.12. 20:44
Budafokon vert helyzetből nyert a Nyíregyháza labdarúgócsapata az NB II Keleti csoportjának a huszonötödik fordulójában. Gálhidi György együttese a szünetben még egy gólos hátrányban volt, de megfordította az eredményt Budafokon.
A siófokiak öröme

Meglepetésszerűen kezdett hazai pályán a sereghajtó Budafok csapata, hiszen Lovrencsics találatával már az ötödik percben megszerezte a vezetést, és a szünetig meg is tudta tartani azt.

A második játékrész elején a az MTK-t is megjárt Lengyel Rolan tizenegyesből vette be a Dombai kapuját, majd Montvai Tibor is bevette a hazaiak hálóját, így már a Ferencvárost üldöző nyírségiek vezettek.

A nyolcvanharmadik percben aztán végleg eldőlt a mérkőzés, ekkor ismét Lengyel talált be a Budafok hálójába. Igaz a hajrában Füzi Krisztián büntetőből még kozmetikázta az állást, azonban nem forgott veszélyben a vendégek győzelme.

A Spartacus így továbbra is azonos pontszámmal áll a Ferencváros mögött a második helyen, de a Zöld-fehérek a mai napon ötgólos győzelmet arattak, így hattal jobb a gólkülönbségük, mint Gálhidi György csapatának.

A Baktalórántháza simán verte hazai pályán a Tuzsért, míg kisebb meglepetésre az Orosháza Szolnokon nyert 2-1-re, és feljött a harmadik helyre. A Karcag a Kazincbarcika otthonában játszott döntetlent.

A Nyugati csoport rangadóján 3-0-ra nyert a Siófok csapata a Haladás ellen.

A siófoki gárda a már az első félidőben megszerezte a vezetést Disztl Milán találatával, sőt a második játékrészben Gajda és Forgács is betalált, így a végén kiütéssel nyertek a vendégek

A Balaton parti csapat így átvette a vezetést a nyugati csoportban és kpt ponttal előzi meg a szombathelyi alakulatot.

Nyugaton csak a Budaörs tudott nyerni hazai pályán, a Kaposvölgye a Felcsút és a Barcs idegenben nyert, míg az Integrál-DAC a Pápával játszott 1-1-s döntetlent. A Kaposvölgye támadója Kerek huszonhét perc alatt szerzett három gólt.

NB II, 25. FORDULÓ

KELETI CSOPORT
BUDAFOKI LC–NYÍREGYHÁZA-SPARTACUS FC 2–3 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Promontor u., 150 néző. Vezette: Sóthy A. (6) (Beidek A., Kis Z.)
BUDAFOK: Dombai 6 – Fejős 5, Füzi K. 6, Hacker 5, Kővári 6 – Rétsági 5, Lovrencsics 6, Lázár 5 (Schmatovich –, 91.), Sipos Á. 6 – Ezecy 0 (Fülöp A. 5, 17.), Urbán R. 6 (Vörös F. –, 80.)
Vezetőedző: Gelei Károly
NYÍREGYHÁZA: Máthé 0 – Miskolczi 5–2=3, Bagoly 5, Ambrusz 5, Mircea 6 – Hegedűs T. 6 – Vukadinovics 5, Madar 6, Lippai 5 (Zabos –, 68.) – Stevica 5 (Lengyel R. 7, a szünetben), Montvai 6 (Minczér –, 81.)
Vezetőedző: Gálhidi György
Gólszerző: Lovrencsics (5.), Lengyel R. (11-esből 47., 83.), Montvai (65.), Füzi K. (11-esből, 93.)

BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE - TUZSÉR ERDÉRT SE 3--0 (2--0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Baktalórándháza, 700 néző. V: Oláh G. (7) (Szalai, Agócs)
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Petranics 7 - Király L. 6, Szenes 0 (Cerula 6, 8,), Bodnár 6, Illés Gy. 6 -- Kozma A. 6 (Németh A. -, 82.), Szűcs L. 7, Rakóczi 6, Pálvölgyi 6 -- Szabó R. 6 (Illés L. -, 69.), Ádámszki 7. Vezetőedző: Madalina György
TUZSÉR: Nagy Z. 4 -- Mező 5, Cséke 5, Dancs B. 5 (Mitró 5, a szünetben), Baka 5 -- Csobán 5, Szilágyi K. 6, Kóka R. 6 -- Iván A. 4 (Babjak 5, 42.), Gergely 5 (Rab 4, 58.) -- Minyin 5. Vezetőedző: Révész Attila
Gólszerző: Pálvölgyi (15.), Rakóczi (11--esből, 25.), Ádámszki (83.)

SZOLNOKI MÁV – OROSHÁZA 1-2 (0-0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Szolnok, 200 n., vezette: Németh Á. (8) (Márkus, Nagy R.)
Szolnok: Rézsó 0 — Pintér L. 6, Antal 6, Balogh P. 5, Szalai 5 (Gohér 6, 56.) — Almási 6, Mile 4-2, Jeney 4 (Szoboszlai 5, 56.), Remili 3 — Tóth Gy. 4, B. Tóth 4 (Benedek -, 79.). Edző: Kis Károly.
Orosháza: Tóth Z. 6 — Kerepeczki 5 , Molnár R. 6, Futaki 6, Fekete Z. 4 (Pardi -, 75.) — Szeverényi 6, Csiszár 5, Závoda 5, Buza 5 (Kis-Szabó -, 69.) — Baranyai 6, Bosnjakovic 5 (Jakab -, 66.). Edző: Balvon Attila.
Gólszerzők: Szeverényi (48.), Buza, 54., tizenegyesből), Gohér (65.)
Kiállítva: Mila (87.) második sáőrga lap után

KAZINCBARCIKAI SC - KARCAG 2–2 (1–0)
Kazincbarcika, 300 néző. Vezette: Király G. (6) (Fehér Gy., Varga F.)
KAZINCBARCIKA: Botló 6 – Hanász 6, Bányai 6, Kovács R. 7 – Engi 5 (Nagy G. –, 73.), Szögedi 5, Kovács P. 6 (Harnócz –, 81.), Hegedűs D. 5, Kerekes 5 – Badalik 6, Simkó 5 (Elek 5, 55.)
Vezetőedző: Kádár Zsolt
KARCAG: Banó 6 – Mitasz 5, KOCSIS M. 6, Ramos 5, Donka 6 – Lajkovics 6, Orosz I. 5, Repjuk 4 (Kovács I. 5, a szünetben), Palásti 4 (Tóth L. 5, a szünetben), Domokos 6, Bogdány 5
Vezetőedző: Sándor István
Gólszerző: Badalik (11-esből, 10.), Lajkovics (56.), Kovács R. (66.), Domokos (11-esből, 91.)

NYUGATI CSOPORT
BUDAÖRS SC - SOROKSÁR SC 1–0 (1–0)
Budaörs, 200 néző. V: Ferencz N. (7) (Varga L., Kovács A.)
BUDAÖRS: Totka 0 – Pleván 5, Kollár 6, Mogyoróssy 5, Szukob 4 – Nagy R. 5, Lászka 5, Farkas Á. 6, Bencze 5 (Tóth Cs. 39, 5.) – Tüske 6 (Rontó -, 74.), Pálinkás 6 (Papp G. -, 89.). Vezetőedző: Lucsánszki Tamás
SOROKSÁR: Szántai 0 – Szálkai 5, Cseri 6, Hegedűs N. 5, Hegedűs Cs. 5 – Németh T. 4, Hauser 5, Burzi 5-2=3, Gábor 5 – Gasparik 5 (Hérai -, 61.), dudás 4 (hajdú S. -, 71.). Vezetőedző: Elekes József
Gólszerző: Pálinkás (35.)
Kiállítva: Burzi (93.)

SZOMBATHELYI HALADÁS - BFC SIÓFOK 0–3 (0–1)
Szombathely, 7200 néző. Vezette: Bede Ferenc (7) (Kispál R., Márton Zs.)
HALADÁS: Sipos G. 5 – Kovács Zs. 3, Subicz 5, Tóth P. 6 – Nagy G. 6, Rajos 5 (Schimmer –, 66.), Kaj 5, Sipos N. 5 – Hegyi 5 (Mihalecz 5, 46.), Finta 6
Vezetőedző: Artner Tamás
SIÓFOK: Hegedűs L. 7 – Ambrus 5, Tusori 6, Forgács 6, Köntös 5 – Kecskés 6 (Sipos K. –, 89.), Disztl M. 7, Eugene 7, Kanta Sz. 6, Melczer 6 – Gajda 7 (Ladóczki, 87.)
Vezetőedző: Botos Antal
Gólszerző: Disztl M. (33.), Gajda (52.), Forgács (11-esből, 76.)

HÉVÍZ - BARCS 1–2 (1–1)
Hévíz, Városi stadion, 400 néző. Vezette: Solymosi P. (8) (Lémon O., Raff T.)
HÉVÍZ: Tarczy 6 – Pásztor 5–2=3, Sipos 6, Kállai 6, Gácsi 6, – Páli N. 5 (Kovács R. –, 73.), Harth 5, Varsányi 6, Gunther 5 – Covic 5, Bene 4 (Páli A. –, 78.). Vezetőedző: Glázer Róbert
BARCS: Kuczkó 7 – Miskovics 5, Márton 6, dr. Matus 6, Kónya 7 – Vass 5 (Rácz –, 81.), Horváth A. 6, Horváth P. 0 (Kordé 5, 11.) – Tolnai 5 (Horváth Á. –, 91.), Fónai 8, Koller 6, Vezetőedző: Dárdai Pál
Gólszerző: Covic (4.), Koller (43.), Fónai (65.)
Kiállítva: Pásztor 83. percben,

INTEGRÁL-DAC (GYŐR) – LOMBARD-PÁPA TERMÁL FC 1–1 (1–1)
Győr, Pápai út, 1000 néző. Vezette: Gyarmati II T. (7) (Kovács Z., Szalai Zs.)
INTEGRÁL-DAC: Molnár L. 6 – Orovecz 5, Páles 6, Keszei 7, Telekdi 6 – Baumgartner 6 (Gulyás –, 84.), Fajkusz 6, Kottán 5 (Borsi –, 69.) – Gjoschevski 6 (Molnár T. –, 89.) – Herczeg 6, Korsós A. 7
Vezetőedző: Preszeller Tamás
PÁPA: Szűcs L. 6 – Buzás 5, Lipták 6, Farkas A. 6, Geri 6 – Győri 5, Fabiancik 5 (Vituska –, 82.), Tóth G. 5, Szabó Z. 6 (Ornoch –, 77.) – Fabio 5, Basic 5 (Welton Silva –, 64.)
Vezetőedző: Kiprich József
Gólszerző: Lipták (35. p.), Korsós A. (45. p.)

MOSONMAGYARÓVÁRI TE 1904 - KAPOSVÖLGYE VSC-NAGYBERKI 0–3 (0–3)
Mosonmagyaróvár, 800 néző. Vezette: Király K. (8) (Szabó P., Szabó II. Z.)
MOSONMAGYARÓVÁR: Kovács K. 7 – Kovács Sz. 6, Kozmer 6, Tóth G. 4 (Salamon –, 65.), Pálla 6 – Facucho 4 (Szabados 4, 31.), Schafranek 4 (Szabó R. 4, 46.), Laki 5, Burkus 5 – Gál B. 4, Mörtel 4. Vezetőedző: Soós Imre
KAPOSVÖLGYE: Strublics 6 – Jagodits 7, Beciri 5, Vaskó 6, Gellér 6 – Huzmi 6 (Kővári –, 69.), Teránszki 6 (Desmond –, 62.), Lakatos B. 7, Kollega 7 – Kerek 9 (Halmos –, 79.), Horváth Gy. 6. Vezetőedző: Horváth Lajos
Gólszerző: Kerek (6., 11., 27.)

DUNAÚJVÁROSI KOHÁSZ - FELCSúT 0--1 (0--0)
Dunaújváros, 1000 néző. Vezette: Vad II (8) (Forgács, Takács G.)
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 7-2=5 -- Szabó G. 4 (Szauter 5, 32.), Rátkai 6, Tóth T. 6, Barics 4 (Lipusz 5, 38.) - Nagy A. 7 -- Riedl 6, Micskó 5, Pénzes 6 -- Tarcsa 5 (Kohány --, 66.), Szepessy R. 5
Vezetőedző: Szepessy László
FELCSÚT: Kozma 6 -- Szalai T. 6, Szirtesi 6, Trampler 6, Fodor 6 -- Cupik 5, Gálos 6, Imrik 5 (Domján 5, 55.), Móri 6 -- Hevesi-Tóth 5 (Földes --, 66.), Weitner 5 (Farkas --, 76.)
Vezetőedző: Urbán Flórián
Gólszerző: Farkas (88.)
Kiállítva: Szentpéteri (85., utolsó emberként szabálytalankodott Mórival szemben)