Ezúttal a két megszerzett gól elég volt a zöld-fehéreknek

2007.09.01. 18:44
Megszerezte idei második győzelmét a Ferencváros csapata a másodosztályú labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában. A Csank János által trenírozott alakulat ellenfele ezúttal a Vác együttese volt, és Mátyus János, valamint Lipcsei Péter találatai három pontot jelentettek.
Lipcsei Péter szerezte a második ferencvárosi gólt
M. Németh Péter

Lipcsei Péter kapásból kilőtte a jobb alsót a 81. percben. A Fradi rajongók bizakodtak: a mai meccsen elég lesz a két rúgott gól a győzelemhez - igazuk volt.

Pedig nem kapkodta el a kezdést a Ferencváros. Csank János csapata az első percekben igen álmos játékot mutatott be, a játék irányítása egyértelműen a Vác kezében volt.

A 6. percben Dudás Máté került helyzetbe, ám hiába volt közel (5 méterre) a vendégkaputól, estében leadott fejese célt tévesztett.

A váci fölény a tizedik perchez érve tovaszállt a pályáról. A Fradi kezdte felvenni a harcot a motivált hazai csapattal - a játék teljesen kiegyenlítetté vált. Eduard Ndjodo még helyzetbe is került, ám lövése a 11. percben jócskán elkerülte a hazaiak kapuját.

A 27. percben aztán már nem volt kegyelem, megszerezte a vezetést a Csank-csapat - igaz ehhez kellett Sztankó Gábor hatalmas hibája is. A váci kapus Lipcsei bal oldali szabadrúgását nézte el, és csúnyán aláfutott a beívelt labdának. Mátyus János pedig köszönte a lehetőséget, és három méterről a váci kapuba fejelt. (0-1)

Az gól után megélénkült a játék a pályán. Látványos, küzdelmes és jó iramú húsz percet láthatott a stadionba kilátogató mintegy háromezer néző. Igaz, nagy gólhelyzetek továbbra sem tarkították a játékot.

A második félidőben óvatosan játszott a Ferencváros. Tanulva a Kazincbarcika és a Vecsés elleni mérkőzés hibáiból, ezúttal nem akarta kiengedni kezéből a vezetést. A Vác pedig nem tudott nyomást gyakorolni a zöld-fehérekre, aminek az lett a következménye, hogy viszonylag eseménytelenre sikeredett a második játékrész.

Lipcsei Péter viszont szállított még egy gólt. A Fradi csapatkapitánya a csereként beállt Zsivóczky Norbert passzát vágta kíméletlenül a hazaiak kapujába, végleg eldöntve ezzel a három pont sorsát. (0-2)

Gólszerző: Mátyus (27.), Lipcsei (81.)
Csere: Margitics helyett Langó (szünetben), Kövesdi helyett Kozarek (54.), Gáspár helyett Deperling (71.) ill. Bartha helyett Vincze (32.), Horváth helyett Zsivóczky (59.)
Sárga lap: Lettrich (38.), Gáspár (68.), Udvari (86.)
----
OROSHÁZA FC - CEGLÉD 2–0 (1–0)
A mérkőzés osztályzata: 3
Orosháza, 700 néző. Vezette: Urbán Eszter (8) (Kelemen A., Pető)
OROSHÁZA: Szabó P. 0 – Szabó N. 6, Molnár R. 7, Futaki 6, Sipka 6 (Kerekes –, 80.) – Kerepeczki 7, Koncz 6, Petneházi 8 – Lovas 6 (Kocsis –, 73.), Baranyai 6, Buza 6 (Szeverényi 7, 58.)
Vezetőedző: Belvon Attila
CEGLÉD: Kiri 8 – Kenderes 5, Buzás 5, Tóth I. 5, Nagy A. 5 – Buczkó 3 (Abdel-Mazsid –, 62.), Magyari 4, Kecskeméti 4, Barna 5 – Lendvai 3, Hamar 3 (Medgyesi –, 69.)
Vezetőedző: Kiss László
Gólszerző: Petneházi (39., 65.)
Vecsési FC–Kazincbarcikai SC 3–3 (0–2)
Vecsés, 400 néző. Vezette: Kovács G (5) (Kovács P., Hima)
VECSÉSI FC: Holczer 5 – Máj Z. 5, Hungler 6, Kiskapusi 6, Molnár D. 5 (Pisont 6 a szünetben) – Králik 5 (Molnár -, 83.), Csillag 5, Faragó 6, Menyhárt 6 – Lukács B. 6 (Folmer -, 79.), Czipper 7.
Vezetőedző: Pisont István.
KBSC: Botló 5 – Hanász 5 (Dávid -, 83.), Bányai 6, Nagy T. 5 (Kerekes 5 a szünetben), Kovács R. 6 – Kovács P. 6, Elek Á. 7, Zimányi 5, Deák 7 – Stevica 6 (Máthé -, 69.), Binder 5.
Vezetőedző: Kócsi József.
Gólszerző: Máj Z. (öngól) (5.), Deák (11-ból a 45.), Menyhárt (61.), Czipper (11-ből a 64.), Former (80.), Dávid (85.)
SZOLNOKI MÁV MONDI - BAKTALÓRÁNTHÁZA VSE 2–1 (0–0)
A mérkőzés osztályzata: 2
Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Varga L. (7) (Fehér, Heibl)
SZOLNOK: Rézsó 0 – Urbán-Szabó 6, Antal 5, Balogh P. 6, Gohér 5 – Szalai 5, Ulvicki 6, Szoboszlai 4 (Domokos 5, 57.), Bogdán 6 – Farkas K. 7 (Benedek –, 88.), Remili 5
Vezetőedző: Vígh Tibor
BAKTALÓRÁNTHÁZA: Balogh Z. 5 – Király 6, Czerula 4, Bodnár 5, Illés Gy. 5 – Kozma A. 5 (Illés Gy. –, 78.), Rakóczi 4, Kozma J. 5 (Márkus –, 70.), Saliga Z. 0 (Tatai 4, 27.) – Saliga I. 4, Szabó R. 6
Vezetőedző: Kovács János
Gólszerző: Remili (65.), Ulvicki (67.), Szabó R. (90.)
KECSKEMÉTI TE - BKV ELŐRE 2–1 (1–0).
Kecskemét, 600 néző. Vezette: Erdős (6) (L. Tóth L., Kulcsár J.)
KECSKEMÉTI TE: Tóth Z. 0 – Koszó 7 (Szabó T. –, 85.), Vass 6, Lungu 6, Farkas I. 7 – Ábel P. 6 (Yannick 6, 59.), Némedi 7, Szavics 6, Csordás 6. – Kormos 6 (Ábel Zs. –, 77.), Balázs 6.
Vezetőedző: Tomiszláv Szilics
BKV ELŐRE: Stefán 5 – Varga 5, Molnár 5, Sidó 5 (Petruska –, 63.), Murinai 5 – Hégli 6, Béress 5, Szabados 6, Mohácsik 5 (Szőke 6, a szünetben) – Rósa 6, Pál 6.
Vezetőedző: Rácz László
Gólszerző: Koszó (28.), Hégli (58.), Farkas I. (75.)
SOROKSÁR SC - BUDAÖRSI SC 1–1 (1–1)
Haraszti út, 200 néző. Vezette: Király G. (7) (Márton Zs., Butkai)
SOROKSÁR: Kálmán 5 – Hauser 4, Cseri 5, Ferencz D. 4, Koljenovics 4 – Németh T. 5, Burzi 4, Hegedűs Cs. 4, Kiss R. 5 – Csepregi 4 (Gábor T. –, 65.), Héray 4
Vezetőedző: Elekes József
BUDAÖRS: Totka 5 – Pleván 4, Végh A. 5, Kollár Zs. 5, Mogyoróssy 4 – Szukob 4, Nagy R. 4 (Farkas Á. –, 72.), Lászka 5, Bencze 5 (Tüske –, 78.) – Farkas J. 4 (Papp G. –, 72.), Pálinkás 5
Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Pálinkás (30.), Kiss R. (36.)
DUNAÚJVÁROS FC - ESMTK 1–0 (1–0)
Dunaújváros, 500 néző. Vezette: Sulyok (7) (Vígh, Agócs)
DUNAÚJVÁROS: Szentpéteri 0 – Riedl 5, Vaskó 6, Facskó 5, Pénzes 5 – Jezdimirovics 7-2=5 – Fröhlich 5, Lajer 5, (Nagy A. 5, 57.), Rubin 6, Czár 5 (Drozdik -, 82.) – Zerics 6 (Szepessy R. -, 75.). Vezetőedző: ifj. Albert Flórián
ESMTK: Bonicza 4 – Czakó 5, Péter 5, Geraldo 5, Kővári 5 – Tvaluska 5, Füzi 5, Farkas 4 (Vörös 5, 32), Szőke 6 – Újhegyi 4 (Lázár -, 81.), Szabó G. 4. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Zerics a 27.
Kiállítva: Jezdimirovics (86.)
FC AJKA - SZOMBATHELYI HALADÁS 2–3 (2–2)
A mérkőzés osztályzata: 4
Ajka, 1500 néző. Vezette: Szabó S. (8) (Farkas B., Varga F.)
FC AJKA: Szép 8 – Giron 6, Lakatos 7, Pákai 7, Béres 6 – Kovács G. 7, (Lukácsa –, 78.), Szilágyi 6, Buzási 6, Gunther 6 (Fonnyadt –, 73.) – Varga I. 6, Németh J. 6 (Csörnyei –, 77.).
Vezetőedző: Szabó Imre.
HALADÁS: Sipos Gábor 6 – Schimmer 7 (Subicz –, 86.), Guzmics 7, Balassa 7, Tóth P. 6 – Hegyi 6 (Imre –, 72.), Vörös 6, Sipos Norbert 8 – Hujber 7 (Kovács Zs, –, 88.), Andorka 8, Nagy G. 6.
Vezetőedző: Csertői Aurél.
Gólszerző: Németh J. (8.), Kovács G. (23.), Hujber (29.), Andorka (42. és 71., első 11-ből).
KOMLÓI BÁNYÁSZ SK - GYIRMÓT SE 0–3 (0–1)
Komló, 800 néző. Vezette: Király K. (8) (Kovács Z., Pintér Cs.)
KOMLÓ: Kovácsevics 4 – Dinnyés 0 (Fodor 4, 29.), Tallósi 5, Győri 4, Németh Á. 3 (Kalmár B. –, 78.) – Gelencsér 3, Méhn 5, Thám 4 (Varga Zs. 4, a szünetben), Horváth G. 4, Müllerlei 3 – Szabó Cs. 4
Vezetőedző: Ott József
GYIRMÓT: Boros 0 – Varga G. 6, Radics 6, Kozmér 6, Németh L. 6 – Nagy L. 7 (Pápai –, 88.), Pék 6, Oross 7, Horváth R. 6 (Polyák –, 88.) – Szabó II Zs. 6 (Baumgartner –, 76.), Burányi 6
Vezetőedző: Hannich Péter
Gólszerző: Oross (10.), Nagy L. (53.), Burányi (73.)
INTEGRÁL-DAC (GYŐR) - FC FELCSÚT 3–2 (1–1)
Győr, 700 néző. Vezette: Kiss Norbert (7) (Kepe A., Deutsch Sz.)
INTEGRÁL-DAC: Deli 6 – Pásztor 5, Hegedűs 6, Szabadfi 6, Présinger 5 – Czanik 8, Ludánszky 7, Galántai 5 (Töltösi –, 86.), Fleischacker 6 – Gál A. 6 (Kerekes –, 75.), Laki B. 7 (Vastag –, 75.)
Vezetőedző: Szentes Lázár
FELCSÚT: Kozma 6 – Makrai 5, Tamási 5 (Imrik –, 61.), Trampler 5, Novák 6 – Szalai 7, Gálos 5 (Sipos –, 68.), Schrancz 7, Móri 6 – Weitner 5, Török 5 (Ribi –, 79.)