A szombathelyi csapat döntetlenjével a Nyugati csoport élén

2007.10.19. 20:41
A magyar labdarúgó-bajnokság második vonalában a Gyirmót csapata a Haladást fogadta. A Nyugati csoport rangadóján a hazai alakulat már 2-0-ra is vezetett a szünetben, ám a vége mégis 2-2 lett. A megszerzett ponttal a szombathelyi alakulat átvette a vezetést a bajnokságban.
A Haladás végül megmentette az egyik pontot
NS-archív
NS-archív

Kiegyenlített játékot hozott a találkozó első negyedórája. A dermesztő hidegben a csapatok alig jutottak az ellenfél kapuja elé. Úgy tűnt a csapatok elsősorban a védekezésre szervezkedtek be.

A jég azonban megtört: a találkozó előtt a negyedik helyen tanyázó Gyirmót megszerezte a vezetést. Kozmér harmincméteres szabadrúgása kötött ki a vendégek kapujában.

S, ha egy üzlet beindul: a szünet előtt nem sokkal megduplázta előnyét a hazai csapat. Ráadásul megint az igen aktív Kozmér volt eredményes, ismételten szabadrúgásból. Ezúttal 20 méter volt a távolság, a végeredmény pedig ugyanaz - a kapuban landolt a labda.

A második félidőre összeszedte magát a szombathelyi alakulat. Az 56. percben Pölöskei lövése kötött ki a jobb alsó sarokban. Hét perc múlva pedig már az egyenlítés is megvolt.

A 63. percben Nagy Gábor egy csel után juttatta a labdát a gyirmóti kapu bal felső sarkába.

Két perccel az egyenlítőgól után azonban nehéz helyzetbe került a vendégcsapat, miután kiállították a gárda első góljának szerzőjét, Pölöskeit.

A folytatásban hiába maradt lendületben a Haladás, a győzelmet már nem tudta megszerezni a Nyugati csoport rangadóján.

NYUGATI CSOPORT

11. FORDULÓ:
GYIRMÓT SE-SZOMBATHELYI HALADÁS 2–2 (2–0)
A mérkőzés osztályzata: 4
Győr–Gyirmót, 700 néző. Vezette: Szabó S. (6) (tompos Z., Szécsényi I.)
GYIRMÓT: Boros T. 6 – Varga G. 6, Kozmér 8, Radics 6, Németh L. 6 – Nagy L. 6 (Burányi -, 75.), Baumgartner 6, Pék 5 (Tóth N. -, 70.), Horváth R. 6 – Oross 6, Szabó Zs. 6. Vezetőedző: Hannich Péter
SZOMBATHELY: Sipos G. 4 (Róza 6, szünetben) – Baráth 5, Subic 6, Balassa 6, Finta 5 – Nagy G. 7, Hegyi 5 (Kaj -, 79.), Kovács Zs. 5, Sipos N. 6 – Andorka 6 (Mihalecz -, 84.), Pölöskei 7-2=5. Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Kozmér (30., 45.), Pölöskei (56), Nagy G. (63)
Kiállítva: Pölöskei P. (69.)
Mestermérleg
Hannich Péter: – Végig kézben tartottuk a mérkőzést, de tízperces rövidzárlatunk miatt sajnos két pontot vesztettünk.
Csertői Aurél: – Van ilyen a fociban, amikor nem az a csapat nyer, amelyik jobban játszik. A játékvezető a kiállítással megtörte lendületünket.