Négygólos óvári siker Kozármislenyben az újoncok csatáján

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2022.10.16. 16:50
A Mosonmagyaróvár csúszott-mászott a sikerért (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)
A labdarúgó NB II 12. fordulójában a Mosonmagyaróvár elvitte a három pontot egy nagy gólkülönbségű győzelemmel Kozármislenyből, ezzel távolabb került a kieső zónától (0–4).

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

KOZÁRMISLENY–MOSONMAGYARÓVÁR 0–4 (0–1)
Kozármisleny,
Kozármislenyi Stadion, 400 néző. Vezette: Katona Balázs (Kulman Tamás, Kiss Balázs)
KOZÁRMISLENY:
Lékai – Beke, Gajág (Füredi 42.), Horváth D., Turi – Kosznovszky (Nagy E. 75.), Tölgyesi, Bartha (Kirchner 60.), Vajda (Hampuk 75.) – Vogyicska, Károly (Tóth Z. szünetben). Vezetőedző: Szekeres Zoltán
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Debreceni A., Deák, Horváth K. – Jasarevic (Sajbán 67.), Gáncs (Buglyó 80.), Végh (Papp Sz., 80.) – Illés (Tóth L. 75.), Szalka – Boros G (Borsodi 80.). Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző:
Szalka (34.), Debreceni (60.), Tóth L. (76., 90+3.)
Szekeres Zoltán
: – Nehéz ilyen súlyos vereség után indulat nélkül beszélni. Mindig könnyebb elrontani valamit, mint felépíteni, most biztosan magunk alatt leszünk, de gyorsan össze kell kapni magunkat.
Horváth Csaba: – Küzdelmes mérkőzés volt, többször előfordult, hogy a hazaiak uralták a játékot. Stabil védekezésből építkeztünk, ugyan néha egy kicsit eltolódtunk, de ezt hamar kijavítottuk. A négygólos különbség azért kissé túlzó.

Jobban koncentráltak az óváriak (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Az első félidőben jól letámadott a vendég csapat és veszélyes helyzeteket alakított ki. Szögletekből és labdaszerzések utáni kontrákból voltak veszélyesek, és egy ilyen kontra meg is hozta a vezetést. A második félidő elején nagy elánnal kezdett a Kozármisleny, és helyzeteket alakított ki, de a 60. percben jött a hideg zuhany és növelte az előnyét a vendég alakulat. Ezután hősiesen ment előre a hazai csapat, de a vendégek ezt büntették és kontrákból további két gólt szereztek. Megérdemelten vitték el a három pontot.

20. Békéscsaba 1912 Előre1223714–18–49

A játékvezető lefújta a találkozót. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+3 perc: Ismét egy vendég GÓL. Jobb oldali beadás után Tóth L. fejelt közelről a kapuba.

90. perc: Buglyó lövését fogta Lékai.

3 perc lesz a hosszabbítás.

88. perc: Tóth Z. passzolt vissza Kirchner elé, aki távolról lőtt kapu mellé, nagy helyzet volt.

80. perc: Hármas csere a vendégeknél, Boros, Végh és Gáncs ment le, Borsodi, Papp és Buglyó jött be.

Küzdött a Kozármisleny, de egyre reménytelenebb lett a helyzete (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

76. perc: Háromra nőtt a vendég előny. Bedobás után egyből ment a passz a kapu elé, ahol a frissen beállt Tóth L. lőtt a kapuba 0-3.

75. perc: Cserék következtek Illés helyett Tóth L., illetve Vajda és Kosznovszky helyett Nagy E. és Hampuk érkezett.

67. perc: Le is cserélték Jasarevicet, Sajbán érkezett a helyére.

66. perc: Megvan az első Óvári sárga is, Jasarevic kapta.

61. perc: Füredi sárgul be.

60. perc: Hazai csere, Bartha helyett érkezik Kirchner.

Ekkor már kettővel vezetett a Mosonmagyaróvár (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

60. perc: Növelte az előnyét a vendég gárda. Horváth K. ívelt a kapu elé egy bal oldali szabadrúgást, Debreceni érkezett és fejelt a kapuba.

59. perc: Egy ellentámadás végén a bal oldali beadás Illést találta tisztán, rosszul találta el, így került Szalka elé aki közelről lőtt, Lékai bravúrral hárított.

58. perc: Bal szélről érkezett a beadás Barthától, Vogyicska elől Horváth K. fejelte ki a labdát.

54. perc: Megint egy ígéretes jobb oldali Kozármislenyi akció, most Vogyicska adta be a labdát és Beke érkezett, de lövése Debreceni hátáról szögletre pattant.

51. perc: Ismét egy jobb oldali hazai támadás, Beke futott az alapvonalig majd középre passzolt, Tóth Z. centikkel maradt le róla.

50. perc: Vogyicska cselezett a jobb szélről befelé, majd lőtt, lövése Deákban akadt el.

48. perc: Beke ment el a jobb szélen, élesen középre lőtte a labdát, Tóth Z. már nem tudta kapura rúgni a játékszert, így kirúgás következik.

Szünetben a hazai csapat cserélt, Károly helyett a második félidőben Tóth Z. folytatja.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

45+1 perc: Vége az első félidőnek.

1 perc lesz a hosszabbítás.

42. perc:Gajág nem is tudja folytatni, kényszerű csere, Füredi érkezett a helyére.

Folytatódik a találkozó, 5 perc van vissza a félidőből.

Gajág ápolása miatt áll a játék.

34. perc: Vezet a vendég csapat, egy eladott labda után Szalka iramodott a kapu felé, majd egy csel után 20 méterről lőtt, Lékai csak beleérni tudott ezúttal, hárítani nem 0-1.

27. perc: Vajda távoli próbálkozását fogta Heinrich.

A Mosonmagyaróvár megérdemelt győzelmet aratott (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

26. perc: Újabb veszélyes vendég szöglet, a kifejelt labdát Illés lőtte kapásból kapura, Lékai megint nagyszerűen hárított.

22. perc: Illés szöglete után Debreceni fejelt, Lékai védett nagyot.

20. perc: Kosznovszky 20 méterről lőtt kapu mellé.

19. perc: Beke lövését védte Heinrich.

18. perc: Illés szabadrúgást ívelt a hazai kapu elé, Debreceni fejelt kapu mellé.

13. perc: Vendég szöglet után Végh fejelt, de a játékvezető már sípolt, hazai szabadrúgással folytatódik a találkozó.

8. perc: Bartha lőtt távolról kapu fölé, de egy védő még beleért, így szöglet következett, Vajda beadásáról Horváth maradt le centikkel a hosszún.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Készül a Mosonmagyaróvár is a mérkőzésre (Fotó: Dunántúli Napló/Löffler Péter)

Köszöntjük olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk mire megy a két újonc egymással, amelyet mindössze egy pont választ el egymástól.