Egy tizenegyesgól döntött, a Szentlőrinc elvitte a három pontot Ajkáról

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.07.28. 18:52
A tavasszal remeklő Ajka kikapott az újonctól a rajton (Archív fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB II 1. fordulójában az előző idényben 11. helyezett FC Ajka 1–0-ra kikapott hazai pályán a harmadosztályból feljutott Szentlőrinctől.

LABDARÚGÓ NB II
1. FORDULÓ
FC AJKA–SZENTLŐRINC 0–1 (0–1)
Ajka, Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Derdák Marcell (Kulman Tamás, Király Zsolt)
AJKA: Horváth D. Kitl (Bobál G., a szünetben), Tar, Frák, Kovács N. Csizmadia Z. (Horváth P., 78.), Tóth G. (Jagodics B., 69.) Sejben, Pantovics (Szarka Á., 69.), Zsolnai Borsos F. (Major G., 64.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
SZENTLŐRINC: Gyurján M. Szekszárdi T., Dinnyés, Keresztes B., Stifter (Papp Cs., 66.) Kesztyűs M., Medgyesi (Hleba, 73.) Rab Nagy R. (Tarcson, 73.), Tóth-Gábor, Heles (Hajdú R., 73.). Vezetőedző: Waltner Róbert
Gólszerző: Tóth-Gábor (27. 11-esből)
Schindler Szabolcs: – Jól kezdtünk, az első negyedórában több lehetőségünk volt, kontroll alatt tartottuk a meccset. A meccs végeredményét a tizenötödik-negyvenedik perc közötti időszak határozta meg. A kapott gól után sokat hibáztunk védekezésben. Egy hiba, egy büntető – elkerülhető gól volt. A második félidőben változtattunk, kockáztattunk, így nyílttá vált a meccs.
Waltner Róbert: – Büszke lehetek a csapatomra, hiszen mindent megtett. A keretünk az utolsó hétre alakult ki, így taktikát csak az elmúlt tíz napban gyakorolhattunk. A hazai beadásokat jól védekeztük le, pedig hét magas játékosa is pályán volt az Ajkának. Az utolsó másodpercig figyelnünk kellett, majdnem tíz perc volt a hosszabbítás, vért izzadtunk, de nem hagyott ki a koncentrációnk.

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak, ám a félidő derekán egy ártalmatlan szituációt követően a szentlőrinciek tizenegyesből megszerezték a vezetést – Tóth-Gábor Kristóf értékesítette a büntetőt. A hazaiak mentek előre, de játékukat sok pontatlanság jellemezte, kevés volt a fantázia a zöld-fehér akciókban. A szünet után rátettek egy lapáttal a csapatok, főleg az ajkaiak csipkedték magukat, de a baranyaiak is vezettek veszélyes támadásokat. Egyre parázsabbá, keményebbé vált a játék, végül a szervezetten futballozó újonc Szentlőrinc – ha némi szerencsével is – három ponttal távozott a sok helyzetet kihagyó Ajka otthonából. 0–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT.