A Kisvárda ötgólos mérkőzésen nyert a Kozármisleny ellen

PEHR NÁNDORPEHR NÁNDOR
2024.08.18. 18:50
Lendületesen játszott a Kisvárda, és végül nyert is (Fotó: Móricz Csaba/Kisvárda FC)
Az első félidőben mindkét csapat két gólt szerzett, a második játékrész csak egy kisvárdai gólt hozott, így elvesztette veretlenségét a Kozármisleny a labdarúgó NB II 4. fordulójában (3–2).

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
KISVÁRDA MASTER GOOD–HR-RENT KOZÁRMISLENY 3–2 (2–2)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1011 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Horváth Róbert, Tőkés Róbert)
KISVÁRDA: Hrabina – Cipetic (Lippai, 89.), Stefan R., Jovicic, Körmendi (Széles, 90.) – Matic (Soltész I., 62.), Osztrovka – Molnár G. (Soltész D., 62.), Mesanovic, Camaj (Gyurkó, 84.) – Szpaszics. Megbízott vezetőedző: Révész Attila
KOZÁRMISLENY: Lékai S. – Vajda R., Horváth D., Turi (Barkóczi, 83.) – Major S. – Schuszter (Beke P., a szünetben), Kócs-Washburn (Cipf D., 64.), Nagy E. (Rácz L., 83.), Kiss B. (Debreceni Z., 75.) – Horváth P., Kirchner. Vezetőedző: Pinezits Máté
Gólszerző: Molnár G. (18.), Szpaszics (21.), Lékai S. (77. – öngól), ill. Kiss B. (13.), Kirchner (41.)
Révész Attila: – A mérkőzés tanulsága, hogy a helyzeteket értékesíteni kell, ha ez megtörténik, tisztes előnnyel vonulhattunk volna szünetre. Más jellegű munkát végeztünk az elmúlt időszakban, intenzíven futballoztunk, de fizikailag van még hova fejlődnünk.
Pinezits Máté: – Az első szó a büszkeségé, a játékosok tudnak küzdeni egymásért és Kozármislenyért is. Ami a szakmai részt illeti, bátran játszottunk, a góljaink mellett voltak még lehetőségeink, a meccs hajrájában gyakorlatilag védekezésre kényszerítettük az NB I-es Kisvárdát.

Nagy volt a küzdelem (Fotó: Móricz Csaba/Kisvárda FC)

Az első félidőben hamar megszerezte Kiss Balázs révén a Kozármisleny a vezetést, majd négy perc alatt fordított a Kisvárda, amely Molnár Gábor és Milos Szpaszics révén került előnybe. Ezután fölényben játszott a hazai csapat, de újabb gólt nem szerzett, sőt a félidő végére rendezte sorait a Kozármisleny, amely Kirchner Krisztián találatával egyenlített. A második játékrész elején volt mindkét csapatnak lehetősége, de egyikük sem tudott gólt szerezni. A mérkőzés vége felé mindkét alakulat a biztonságra törekedett, nem kockáztatott.

Végül a mislenyiek kerültek a földre (Fotó: Móricz Csaba/Kisvárda FC)

Majd eljött a 77. perc... Egy bedobás után Turi Tamás és Stefan Raúl ugrott fel fejelni, a kísérlete kapura is ment, úgy nézett ki, hogy Lékai Soma megfogja a labdát, csakhogy hiába ért bele, az túljutott rajta, és a kapufánál álló vendégjátékos már csak a gólvonalon túlról tudta kivágni – ez így a kapus öngólja. A Kozármisleny mindent egy lapra feltéve próbálkozott, de nem tudott egyenlíteni, sőt a végén még egy kontra után a Kisvárda szerezhetett volna újabb gólt. A sikerrel megszerezte első hazai győzelmét a Kisvárda, a vendég Kozármisleny pedig elvesztette veretlenségét az új idényben. 3–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.