Először nyert a Mezőkövesd, a Békéscsaba bánta

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2024.08.18. 18:53
Békéscsabán törte meg nyeretlenségi sorozatát a Mezőkövesd (Fotó: Csendes Szonja/Mezőkövesd Zsóry FC)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a mérkőzés előtt 5. helyen álló Békéscsaba az utolsó előtti Mezőkövesdet fogadta. Az első félidőben a hazaiak szereztek vezetést, ám a szünet után a vendégek fordítottak, és 2–1-re megnyerték az összecsapást.

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–MEZŐKÖVESD ZSÓRY FC 1–2 (1–0)
Békéscsaba, Kórház utcai Stadion, 1420 néző. Vezette: Jakab Árpád (Sinkovicz Dániel, Nagy Viktor)
BÉKÉSCSABA: Uram – Kuzma, Kovács G., Csató M. (Hodonicki, 77.), Mikló (Gyenti, 59.) – Kővári, Tóth M. (Szatmári I., 59.), Szabó B., Viczián – Kóródi (Zádori, 59.), Czékus (Sármány, 77.). Vezetőedző: Csató Sándor
MEZŐKÖVESD: Winter – Csirmaz (Kállai, 69.), Varjas Z., Bora, Vajda S. – Zvekanov, Posztobányi (Zachán, 87.), Cseri T. (Krausz, 77.), Cibla (Doktor, 69.) – Bartusz, Bányai P. (Harsányi, 69.).
Vezetőedző: Tóth Mihály
Gólszerző: Kóródi (33.), ill. Varjas Z. (51.), Harsányi (74.)
Csató Sándor: – Az első félidő változatos játékot hozott, de sikerült megszerezni a vezetést. A szünet után az első kövesdi gólnál teljesen tisztán fejelhetett az ellenfél játékosa, de a második találatnál is nagyot hibáztunk. Ezután voltak helyzeteink, ám ami az NB III-ban bement, az most kifelé pattant.
Tóth Mihály: – A csapat megérdemel egy nagy gratulációt! A felkészülés hat hetét nagyon jól végigdolgozták a fiúk, a bajnokin is mindent megtettünk, de sajnos ez eddig még nem hozta meg a várt eredményt. Ez óriási győzelem, mert nagyon jó ellenfelet sikerült felülmúlni.

Meglehetősen eseménytelenül teltek az első percek, az első valamirevaló helyzetre jó negyedórát kellett várni. Ezután sem pörögtek fel túlságosan a csapatok, ám a Békéscsaba fokozatosan átvette az irányítást, ami már komolyabb helyzetekben is megmutatkozott. A lila-fehérek fokozták a nyomást, és a 33. percben Kóródi Nándor szép fejes góljával meg is szerezték a vezetést. Ezután is inkább a mezőkövesdi térfélen zajlott a játék, de újabb gól a szünetig már nem született.

A pihenő után mintha egy másik Mezőkövesd lépett volna pályára, amely hat perc elteltével Varjas Zoltán fejes góljával kiegyenlítette a hátrányát. A hazaiakat kissé megzavarta a kapott gól, Csató Sándor, a csabaiak trénere rögtön három poszton is változtatott, de ez nem hozott eredményt, sőt a vendégek újabb gólt szereztek – Harsányi István a beállása után öt perccel talált be. A hajrában hiába követtek el mindent a pontmentés érdekében a csabaiak, a jobbnál jobb helyzeteket is kihagyták, így az idény során először a Mezőkövesd örülhetett győzelemnek, a Békéscsaba pedig első vereségét szenvedte el. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

ELŐZMÉNYEK

Csató Sándornak nem lehet panasza a csapata, a Békéscsaba eddigi szereplésére, hiszen újoncként veretlenül tudta le a bajnokság nagyon fontos első három mérkőzését, az öt pont begyűjtése mindenképpen várakozáson felüli rajtot jelent. Az eddigi tapasztalatok alapján a tucatnyi új labdarúgónak sikerült beépülnie és hozzátennie a maga részét, amikor lehetőséghez jutott.

A borsodi együttes tavalyi mélyrepülése egyelőre a másodosztályban is folytatódik, az eddigi három játéknapon mindössze egyetlen pontot szerzett. Ez még a nyitányon történt odahaza a BVSC-vel szemben, ám azóta Gyirmóton kikapott, legutóbb pedig nagy meglepetésre odahaza az újonc Szentlőrinc győzte le.

A hazaiaknál Vólent Roland ugyan eltiltás miatt kihagyja a mérkőzést, de újabb sérültek nincsenek, sőt jönnek vissza azok közül is, akik eddig maródiak voltak. A Mezőkövesdnél a Szentlőrinc ellen szereplő csapatot tagjainak csaknem felét kicserélte Tóth Mihály vezetőedző.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdődik a mérkőzés, meglátjuk, mire megy a veretlen és újonc Békéscsaba a még nyeretlen Mezőkövesd ellen.