A zöld mezes Ajka megtréfálta a Honvédot a Bozsik Arénában (Fotó: Balogh Dávid/Budapest Honvéd FC)
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a héten tulajdonos- és edzőváltáson áteső Budapest Honvéd 2–1-re kikapott otthon a játéknapot megelőzően sereghajtó Ajkától.

Budapest, Bozsik Aréna, 2119 néző. Vezette: Kovács J. Zoltán (Ország Péter, Dobos Dávid)
HONVÉD: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner – Sigér Á., Nyitrai (Keresztes N., 63.), Lőrinczy (Krajcsovics, 87.) – Kerezsi, Holman, Medgyes Z. (Ihrig-Farkas, 82.). Asszisztensedző: Djordje Kamber és Paulik István
AJKA: Szabados – Tóth G., Tar, Kenderes, Csemer – Kopácsi, Csizmadia Z. (Sejben, 60.) – Kovács N. (Pantovics, 71.), Zsolnai R. (Jagodics B., 90+1.), Borsos F. (Doncsecz, 71.) – Szarka Á. (Bobál G., 71.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Kerezsi (10.), ill. Borsos F. (41.), Doncsecz (85.)
Djordje Kamber: – Mérges vagyok, nehéz bármit is mondanom. Sima meccs volt, de megint megvertük saját magunkat. Az első félidőben le kellett volna zárni a találkozót.
Schindler Szabolcs: – A szünet előtt sikerült egyenlítenünk, a második játékrészben változtattunk, és beváltak a cseréink.

Lőrinczy Attiláék pont nélkül maradtak otthon (Fotó: Balogh Dávid/Budapest Honvéd FC)

Nem igazán lehetett tudni, mire lesz képes a Honvéd a vasárnapi találkozón, hogy megzavarják-e az elmúlt napok eseményei a játékosokat, hiszen rengeteg minden történt a csapat háza táján a héten. Előbb a klub bejelentette a tulajdonosváltást – a Leisztinger Tamás érdekeltségébe tartozó Arago Sport Kft. az új tulaj –, majd kiderült, hogy Csertői Aurél vezetőedző közös megegyezéssel távozik a kispestiektől, és hogy Séllei Árpád lett az új ügyvezető, Fórizs Sándor pedig a sportigazgató.

Ezen a mérkőzésen a két asszisztensedző, Djordje Kamber és Paulik István irányította a csapatot, amely a 10. percben, az első helyzetéből megszerezte a vezetést Kerezsi Zalán fejes góljával. Kisebb izgalommentes időszak után, a félidő felénél kispesti percek következtek: Benczenleitner Barna lövését Szabados István védte bravúrral, majd Kerezsi maradt le kevéssel egy kiugratásról, és még Holman Dávidnak is volt egy kísérlete.

Kerezsi Zalán góljával még vezetett a Honvéd (Fotó: Balogh Dávid/Budapest Honvéd FC)

Az Ajka fél óra után jutott el először a hazai kapuig, és Kopácsi Áron nem is sokkal fejelt fölé, majd a túloldalon Lőrinczy Attila lőtt kétszer, Szabó Alex pedig a kapufát találta el. A kihagyott lehetőségek megbosszulták magukat, a vendégek a semmiből egyenlítettek Borsos Filip kapáslövése után a játékrész végén.

A szünet után teljesen odalett az a Honvéd-fölény, amit az első félidőben láthattunk, sőt, az ajkaiaknak akadtak helyzetei. Aztán a piros-feketék visszavették az irányítást, de a vendégkapu előtt veszélytelennek bizonyultak, viszont az utolsó húsz percben fáradni látszottak a zöld mezesek. Ennek következtében két nagy helyzet is adódott Medgyes Zoltán előtt – az egyik kifejezetten ziccer volt –, de Szabados István mindkét alkalommal bravúrral hárított.

Akárcsak az első félidőben, ismét ráfázott a fővárosi együttes a kihagyott helyzetekre: az előző idényben még Honvéd-mezben futballozó Bobál Gergely passzából Doncsecz Levente lőtte ki a jobb alsó sarkot. A hajrában fejetlenül mentek előre a hazaiak, aminek nem is lett meg az eredménye – vagyis az lett, hogy vereséget szenvedtek a forduló előtt még sereghajtó Ajkától. 1–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.

16. Soroksár SC4133–7–41
Medgyes Zoltán (23) több helyzetet is kihagyott (Fotó: Balogh Dávid/Budapest Honvéd FC)