Egy gól elég volt a BVSC győzelméhez Csákváron

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2024.08.04. 20:50
A csákvári Karacs Dániel az előző fordulóban gólt szerzett, ezúttal nem örülhetett (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a Csákvár nem tudta megközelíteni múlt heti remek játékát, és egy, a találkozó elején kapott góllal vereséget szenvedett a nagyot küzdő BVSC ellen (0–1).

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–BVSC-ZUGLÓ 0–1 (0–1)
Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Zimmermann Márió (Kovács Gábor, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Zelizi – Murka, Karacs, Gregor Z., Nahirnij (Umathum, 85.) – Major M., Farkas A. (Dusinszki, 62.), Szakály D. – Haragos (Simon A., 62.), Nagy Z. (Menyhárt, 62.), Szabó B. (Baracskai, 77.). Vezetőedző: Tóth Balázs
BVSC: Erdélyi – Benkő-Bíró, Vinícius, Hesz, Király Á. – Hidi P., Pekár L. (Nemes M., 85.), Szilágyi M. (Zamostny, 74.) – Székely K. (Májer G., 62.), Nwachukwu (Kelemen P., 85.) – Bacsa P. (Tóth K., 74.). Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Szilágyi M. (3.)
Tóth Balázs: – Az első félidei teljesítményünk halovány volt, a vendégek pedig egy egyéni hibát követően gyorsan előnybe kerültek. Ez rányomta bélyegét a játékunkra. A szünet után a BVSC visszahúzódott, engedett játszani. Helyzeteket dolgoztunk ki, de egyiket sem tudtuk gólra váltani. Ennél több kell a folytatásban.
Csábi József: – Az út elején járunk, de nagyon fontos pontokat szereztünk. Örülünk a győzelemnek.

A BVSC meglepte vendéglátóját, azonnal támadólag lépett fel, s egy remek Pekár László-beadás után villámgyorsan megszerezte a vezetést Szilágyi Máté góljával. Ezt követően is a fővárosaik irányították a játékot, a hazaiak nem igazán találták saját játékukat. A játékrész közepén érkezett meg a meccsbe a Csákvár, fél óra elteltével pedig már Márkus Péter asszisztens borzolta fel a hazai szurkolók idegeit: előbb érvényesnek találta a hazaiak egyenlítő találatát, majd jókora késéssel, mégis behúzta lesnek a találatot. Ekkor már próbált nyomást gyakorolni vendégére a házigazda, de igazi helyzetet nem tudott kidolgozni.

Szünet után sem változott a játék képe, a BVSC visszahúzódott a saját kapuja elé, és várt az ellencsapás lehetőségére. Amilyen jól játszott a nyitányon a Csákvár, annyira nem ment neki ezúttal. Egy óra elteltével hármas cserével fejezte ki elégedetlenségét Tóth Balázs, ám ez sem segített csapatán. Hiába ment előre, darált a Csákvár, a vendégek megőrizték egygólos előnyüket, és zsinórban harmadszor nyertek a Fejér megyeiek ellen. 0–1

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.