Medgyes fejese döntött: legyőzte a Honvéd a Tatabányát

PUM ANDRÁSPUM ANDRÁS
2024.08.04. 20:50
Holman Dávidék legyőzték a Tatabányát (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 2. fordulójában a Bp. Honvéd 1–0-ra nyert a Tatabánya ellen, így begyűjtötte idénybeli első győzelmét.

LABDARÚGÓ NB II
2. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD FC–OPUS TIGÁZ TATABÁNYA 1–0 (0–0)
Budapest, Bozsik Aréna, 3066 néző. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Nagy Viktor)
HONVÉD: Gyetván – Pauljevics, Ene, Szabó A., Benczenleitner Keresztes N. (Szabó T., 77.), Nyitrai B. (Simon B., 77.), Lőrinczy – Kerezsi (Kundrák, 90.), Holman (Sigér Á., 77.), Medgyes Z. (Krajcsovics, 84.). Vezetőedző: Csertői Aurél
TATABÁNYA: Lóth – Buna, Jagodics M., Harsányi D. – Csernik, Vass P. (Vida K., 60.), Szegleti, Jelena (Kocsis G., 77.), Katona K. (Varga D., 70.) – Eördögh (Kiprich D., 77.), Soltész B. (Bertus, 70.). Vezetőedző: Gyürki Gergely
Gólszerző: Medgyes Z. (56.)
Csertői Aurél: – Az első félidőben jobb teljesítményt nyújtottunk, kevesebb hibával játszottunk. A gól után egy kicsit ráültünk az eredményre, akkor a vendégeknek is voltak lehetőségei. De azt hiszem, hogy megérdemelten nyertünk.
Gyürki Gergely: – Tudatosan adtuk át a területet a Honvédnak, próbáltunk az átmenetekre, a rögzített szituációkra hangsúlyt fektetni. Nem éreztem, hogy benne van a meccsben egy ilyen gól. Utána változott a helyzet, voltak lehetőségeink, helyzeteink, de hiányzott az a pici plusz, amivel pontot tudtunk volna szerezni.

Így örültek a Honvéd-játékosok a gólnak (Fotó: Dömötör Csaba)

Az első félidő küzdelmet igen, jó játékot és helyzeteket azonban nem hozott. A tizenhatoshoz érve mindkét gárda sokat hibázott. A félidő lefújása előtt aztán a Tatabánya óriási ziccert hibázott. Szünet után a kispesti kapus, Gyetván védett nagyokat, aztán ki-ki meccs kerekedett az összecsapásból. A remek hangulatú, izgalmas, közepes színvonalú mérkőzést némi szerencsével nyerte meg a Budapest Honvéd Medgyes Zoltán góljával a második félidőre feljavuló Tatabánya ellen. 1–0

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL IDE KATTINTVA LEHET OLVASNI.